Hizmet Teklifi AlAraç Sat

Hemen Sat

Tasit.com İş Ortaklarından
anında teklif al, aracını hemen
nakite çevir!

Hemen Sat

Ücretsiz İlan Ver

Hemen ilan ver, ilanın bir çok sitede
ücretsiz yayınlansın, milyonlarca kişiye
ulaşsın!

Ücretsiz İlan Ver

Hızlı İlan Ver

Sadece 3 adımda ilanını ver,
anında yayyınlansın!

Hızlı İlan Ver

Bir Hamster Volvo Kamyon Kullanırsa..

Volvo son dönemde oldukça sansasyonel ve son derece ilgi çekici yapımlara imza atıyor. Geçtiğimiz günlerde yayınladığımız ve Volvo başkanının yerden 20 metre yükseklikte asılı olan bir Volvo FMX’in ön panelinde başrolde olduğu ‘The Hook’un ardından, şimdi gündemde yeni bir film var: ‘The Hamster Stunt’.

Bundan bir yıl kadar önce Volvo, ip cambazı Faith Dickey’nin bir otoyolda seyir halinde olan iki Volvo FH’ın arasında dengede durduğu ‘The Ballerina Stunt filmiyle viral olmuştu. Volvo Kamyon’un yeni modellerinin yer aldığı birçok muhteşem testten biri olan yeni filmde Volvo Kamyon, olağanüstü bir akrobasi gösterisi sunuyor. Bu filmde, 15 tonluk, Dinamik Direksiyon özelliğine sahip bir Volvo FMX’i yönlendirmenin ne kadar kolay olduğu gösteriliyor. Bunun için de İngiltere’de özel olarak eğitilen Charlie isimli hamstera Volvo’nun inşaat serisi kamyonunu İspanya’daki bir taş ocağının yamacında sürmesine izin veriliyor. Bu riskli ortamda 175 gram ağırlığındaki Charlie, ‘The Hamster’ adlı yeni filmde bir Volvo FMX’i hiç zorlanmadan kullanabiliyor.

volvo kamyon

Otomotiv endüstrisinde şu anda eşi bulunmayan Volvo Dinamik Direksiyon özelliği sayesinde bir elektrik motoru, sürücünün kas gücünün yerine geçtiğinden 175 gram ağırlığındaki bir hamster bile kamyonu yönlendirebilir hale geliyor.

Sistemin yazılımını geliştiren Volvo Kamyon mühendislerinden Jan-Inge Svensson, “Düşük hızlarda, ağır yüklü bir araca manevra yaptırmak o kadar kolay ki bu işi tek parmağınızla bile başarabilirsiniz. Aracı otoyolda kullanırken bu dinamik direksiyon sistemi, eşsiz direksiyon stabilitesi sağlıyor”diyor.

Claes Nilsson, “Filmlerimiz, yeni kamyon modellerimizin teknolojik yeniliklerini benzersiz bir şekilde gösteriyor. Gelecekte olağanüstü testlerimizi içeren başka filmler de yayınlayacağız.”dedi.

Yasal Uyarı : Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Tasit.com'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan köşe yazısı/habere aktif link verilerek kullanılabilir.

Yeni eklenen ilanlar