Otomobil markalarının Babalar Günü Kampanyaları

Haziran ayının 3. Pazar günü Babalar Günü olarak kutlanıyor,  bu yıl da Babalar Günü 16 Haziran Pazar gününe denk geliyor. Türkiye’de nedense Anneler Günü daha büyük çapta kutlanır. Belki alışkanlığın yerleşmesinden, belki seçenek çok olduğundan ve belki de alışverişin kadınları daha yakından ilgilendiren bir konu olmasından. Babalar Günü ise hep biraz daha sönük kalır.

Türkiye’de erkeklerin daha yoğun olarak ilgi gösterdiği otomotiv alanında, sizler için otomobil markalarının Babalar Günü için yaptıkları hazırlıkları araştırdık.  Devam eden kampanyaların yanı sıra, bu özel gün için hazırlıklar yapan çok az sayıda markaya rastladık. Volkswagen, Honda, OPET ve Birmot bu güne özel kampanyalar hazırlayan markalar arasında.

Volkswagen Türkiye, Babalar Günü için Facebook üzerinden babanıza sizin tasarlayacağınız, babanızla olan fotoğraflarınızı ve söylemek istediklerinizi ekleyebileceğiniz bir kartpostalı posta ile gönderiyor. Kampanyaya markanın Facebook sayfası üzerinden katılım sağlanabiliyor.

Honda Türkiye tüm Honda severlerin katılabileceği bir yarışma düzenliyor. #BabamveHondam hashtag’i ile instagram’da paylaşılan ve Honda marka otomobil veya motorsiklet içeren fotoğraflara sürpriz hediyeler dağıtılıyor. Kazananlardan 1 kişiye Sapanca Richmond Nua Wellness’da bir hafta sonu tatili ve her hafta kazanan 5 kişiye Honda Termos hediye ediliyor.

OPET Worldcard sahipleri de Babalar Günü’ne özel giyim, ayakkabı, optik, saat ve çok katlı mağazalardan yapılan alışverişlerde tek seferde 100 TL alışverişe 10 TL yakıt puan kazanacaklar. Bonus Card sahipleri ise 5 defa 75 TL ve üzeri harcama için 45 TL bonus kazanıyorlar.

Otokoç’ta ve Birmot’ta  otomobillerin parlak ve zengin görüntüsünü koruyan tüm boya koruma ürünlerinde 14-20 Haziran tarihleri arasında Babalar Günü’ne özel %50 indirim yapılıyor.

Önümüzdeki yıl, Babalar Günü için, özellikle otomotiv sektöründe daha fazla markanın katılımıyla, yaratıcı kampanyalar hazırlanmasını ümit ediyoruz.

 

Yasal Uyarı : Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Tasit.com'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan köşe yazısı/habere aktif link verilerek kullanılabilir.

Yeni eklenen ilanlar