Yılda 190 bin cep telefonu taksilerde unutuluyor

Unutkanlık artık kişisel güvenliği de tehdit ediyor. Londra’daki 24 bin taksiciden 300’ü ile yapılan çalışma, her taksicinin aracında yılda 8 unutulmuş telefon bulduğunu gösteriyor. Yani kabaca bir hesapla taksilerde her gün 520, yılda ise 190.000 cep telefonu unutuluyor.

Telefonunuzu çalan, arabanızı da çalabilir

Antivirüs firması Eset tarafından yapılan anketin en çarpıcı noktası ise unutulan telefonların yarısının korumasız oluşu. Yani telefonu bulan kişi, banka şifrelerine kadar bir çok değerli bilgiye kolayca erişebiliyor. Anketi değerlendiren Eset güvenlik uzmanları birçok kişinin bankacılık ya da kurumsal e-posta yazışmalarını cep telefonları ile yapıldığını ve tüketicilerin siber suçlara karşı medyada yapılan bilgilendirmelere rağmen kendilerini bir hedef olarak görmediklerini dile getiriyor.

İşte kadınların ve erkeklerin bagajlarında taşıdıkları

Mobil güvenliğin öneminin giderek arttığı şu dönemde telefonların her zaman parola ile korunması gerektiği ortada. Araştırmalar taksilerde sadece telefonların unutulmadığını da ortaya çıkardı. Taksilerde unutulan eşyaların arasında bir NATO Şefi’nin evrak çantası, 400 paket jelibon, 100,000 Sterlin değerinde hisse senedi, takma dişler ve hatta canlı köpek var.

Yasal Uyarı : Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Tasit.com'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan köşe yazısı/habere aktif link verilerek kullanılabilir.

Yeni eklenen ilanlar