Hizmet Teklifi AlAraç Sat

Hemen Sat

Tasit.com İş Ortaklarından
anında teklif al, aracını hemen
nakite çevir!

Hemen Sat

Ücretsiz İlan Ver

Hemen ilan ver, ilanın bir çok sitede
ücretsiz yayınlansın, milyonlarca kişiye
ulaşsın!

Ücretsiz İlan Ver

Hızlı İlan Ver

Sadece 3 adımda ilanını ver,
anında yayyınlansın!

Hızlı İlan Ver

Yeni Opel Astra ile 2016'da segment liderliğini hedefliyoruz

2015 yılı Opel için nasıl geçti? 2016’da Opel neler başarmak istiyor? Opel Genel Müdürü Sayın Özcan Keklik, Opel’in stratejik önceliklerini ve 2016 tahminlerini anlattı.

“Ülkemiz pazarı her zaman dinamik ve kendine has bir enerjiye sahip. 2016 yılında da otomotiv sektöründeki gelişimin devam edeceğini ve 900-950 bin adet arasında olacağını öngörüyoruz.” Özcan Keklik, 2015’in sonuna yaklaşırken, pazarın 950 bin adet üzerinde gerçekleşeceğini öngörmüştü ve pazar 968 bin 17 adet satışla kapandı.

“Pazarın taleplerine %100 cevap verebiliyoruz”

Opel Türkiye Genel Müdürü Özcan Keklik

“1.6 dizel otomatik şanzımanın motor seçeneklerimiz arasına katılmasıyla birlikte düşük yakıt tüketimini ve sürüş konforunu tüm modellerimizde sunmaya başladık. Kesin olarak şunu söyleyebilirim ki 1.6 dizel otomatik motorun yelpazemize eklenmesiyle pazarın taleplerine %100’e yakın cevap verir konuma ulaştık.

Bu motor ve otomatik şanzımanı ilk kez Opel Mokka modelimizde satışa sunduk. Ekim ve Kasım aylarında 1.6 dizel otomatik şanzımanı sırasıyla amiral gemimiz Insignia’da ve yenilenen Astra modelimiz ile piyasaya sunduk.”

Opel Mokka satışları 3’e, Opel Insignia satışları 10’a katlandı

“Ülkemiz pazarında yoğun talep gören bu motor ve şanzıman seçeneğinin Opel tarafından sunulmaya başlanmasıyla birlikte Opel Türkiye kısa bir sürede Mokka satışlarını 3’e, Insignia satışlarını 10’a katladı.

Yeni 1.6 dizel otomatik Opel Insignia

Yeni 1.6 dizel otomattik Opel Insignia 2016’da iddialı

Opel Mokka’da hedefimiz segmentinde ilk üçte yer alması. İddialı dizel otomatik şanzımana sahip Insignia modelimiz D segmentine farklı bir rekabet getirecek. Bunu sadece bir motor veya şanzıman değişikliği olarak görmüyoruz. 1.6 dizel araçlarımızın portföyümüze katılmasıyla birlikte Insignia’yı  segmentinde uzun zamandır hak ettiği yerlere çıkartmayı  hedefliyoruz.”

Yeni Opel Astra, 2016’da yeniden segment lideri

Opel Genel Müdürü Özcan Keklik, 2015

Led-Matrix far teknolojisi ile “Safetybest 2015” ödüllünü alan Yeni Opel Astra modelimiz pazara sunulduktan kısa bir süre sonra 6 farklı Avrupa ülkesinde “Altın Direksiyon”, 4 farklı Avrupa ülkesinde “Yılın Otomobili” ödülüne layık görüldü.

Opel Mokka, Yeni Opel Astra ve Opel Insignia gibi modellerimizde sunmaya başladığımız 1.6 Dizel Otomatik motorlarımız sayesinde 2016 yılında bu yıl sonunda elde edeceğimiz rakamların üzerinde rakamlara ulaşacağımızı ve özellikle Opel Astra modelimizin segmentinde liderliği geri alacağını düşünüyoruz.”

2020 yılına kadar 29 yeni model, 17 yeni motor

Opel, 2020’ye kadar 17 yeni motor çıkaracağını 2014 yılında duyurmuştu. Bu yenilikleri Türkiye pazarında da göreceğimizi ifade ediyor Özcan Keklik.

“Opel markamızla model ve motor atağımızı hızlandıracağız. 2016 yılından 2020 yılına kadar, 1 elektrikli otomobil ve Opel Insignia modelimiz ile birlikte ikinci amiral gemisi dâhil olmak üzere pazarlara 29 yeni otomobili sunacağız.”

2016 Tahminleri ve 2016’da Opel Yenilikleri

“2015 yılının son çeyreğinde pazara sunduğumuz yenilikleri 2016 yılında yeni motor ve şanzıman seçenekleri ile devam ettiriyor olacağız. Bu yeniliklerden bazılarına kısaca değinecek olursam birinin Yeni Opel Astra modelimizde sunmaya başlayacağımız 1.4l 150 beygirlik motorumuzun otomatik şanzıman olacağını diğerinin ise yine Yeni Astra modelimizde sunmaya başlayacağımız 1.0 litre 3 silindirli 105 beygirlik manuel şanzıman seçeneği olduğunu ifade edebilirim.”

“2016 yılı pazarına gelince 2015 yılına benzer pazar koşullarının olacağını öngörüyoruz. Opel markamızla yeni ve iddialı seçeneklerimizin katkısıyla 2015 yılından daha fazla satış ve pazar payını hedeflediğimizi söyleyebilirim.”

Yasal Uyarı : Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Tasit.com'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan köşe yazısı/habere aktif link verilerek kullanılabilir.

Yeni eklenen ilanlar