Hizmet Teklifi AlAraç Sat

Hemen Sat

Tasit.com İş Ortaklarından
anında teklif al, aracını hemen
nakite çevir!

Hemen Sat

Ücretsiz İlan Ver

Hemen ilan ver, ilanın bir çok sitede
ücretsiz yayınlansın, milyonlarca kişiye
ulaşsın!

Ücretsiz İlan Ver

Hızlı İlan Ver

Sadece 3 adımda ilanını ver,
anında yayyınlansın!

Hızlı İlan Ver

Yandex: Avrasya Tüneli trafiği rahatlattı

Türkiye’de en çok kullanılan navigasyon uygulaması olan Yandex Navigasyon, dönem dönem trafikteki değişiklikleri analiz edip yayınlıyor. Son olarak da geçen yıla göre bu yılın Mart ayındaki değişimleri incelemişler. Meraklısı için 2016’da yine Yandex’in açıkladığı İstanbul’daki 10 kritik yer ve trafikte bekleme süreleri burada.

Ek şerit açılmaması Anadolu’ya geçişi kolaylaştırdı

Yandex’in analizine göre Yavuz Sultan Selim Köprüsü ve Avrasya Tüneli trafiği önemli ölçüde rahatlatırken, birinci köprüde Avrupa yönüne ek şerit açılmaması 07.00-10.00 saatleri arasında Anadolu yönüne bekleme süreleri 16-17 dakikalardan 2 dakika seviyelerine düşmüş. Akşam trafiğinde ise geçen yıla göre değişiklik olmamış.

Fakat esas önemlisi olan sabah saatlerinde Anadolu’dan Avrupa’ya geçişte birinci köprüde Şubat ayından bu yana açılmayan ek şerit nedeniyle, Altunizade ve köprü bağlantı yolunda sabah saatlerindeki bekleme süresi 25 dakika artmış durumda. Akşam saatlerinde ise aynı yoldaki bekleme sürelerinde 20 dakika azalma gözlenmiş.

Kamyonsuz FSM’de trafik rahatladı

Kamyon trafiği Yavuz Sultan Selim Köprüsü’ne verildiği için bu köprünün trafiğinin de rahatladığı gözlenmiş. Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’nde de Anadolu yönünde sabah trafiğinde ek şerit açılmadığı için bekleme süreleri 20 dakikadan sıfır seviyesine inmiş olarak gözüküyor.

İkinci köprüde sabah saatlerinde Anadolu-Avrupa geçişlerinde ise bir yoğunluk artışı görülürken, akşam iş çıkışı saatlerine bakıldığında önemli bir rahatlama olduğu açıklanmış.

FSM Köprüsü’nde  2016’da akşam saatlerinde Avrupa’ya geçişte bekleme süresi 30 dakikalarda iken 2017’de 5 dakikaya kadar düşmüş. 2.köprüyü öğle saatlerinde kullanan sürücüler ise herhangi bir trafik yoğunluğuyla karşılaşmamışlar.

Avrasya Tüneli en çok Bakırköy’ü rahatlattı

Avrasya Tüneli’nin devreye girdiği 2016 sonundan itibaren Kennedy Sahil Caddesi’nde sabah 08.00 civarında trafik tamamen ortadan kalkarken, akşam saat 17.00’de de trafik yoğunluğu sürücüleri sevindirecek noktaya ulaşmış. 2016’da sabah 8.00 civarında trafikte 25 dakikayı bulan ve sürücüleri bunaltan bekleme süresi, 2017’nin Mart ayında tamamen yok olmuş.

Avrupa Otoyolu – TEM yönünde 3. köprü bağlantısının açılmasıyla rahatlama yaşanırken, öğle trafiğinde 2016’nın Mart dönemine göre 20 dakikalık bir düşüş gözlenmiş.

TEM Sancaktepe – Ataşehir yönünde 3. köprü bağlantı yolunun açılmasının ardından sabah saatlerinde 10, öğle saatlerinde 20 dakikalık bir rahatlama yaşandığı gözlenmiş.

İstanbul’da trafik nerelerde arttı?

Yandex’in incelemesine göre, 2017’de Anadolu yakasında saat 14.00’ten sonra trafiğin arttığı görülmüş. İş çıkış saatlerinde de trafikte bekleme süresi 15 dakika artmış durumda. Avrupa yönünde 1.köprüye doğru E5 üzerinde sabah trafiği bekleme süresi de 11 dakikadan 15 dakikaya çıkmış.

Yavuz Sultan Selim Köprüsü açıldı ama Mahmutbey Gişeler‘de Anadolu yönünde herhangi bir azalma yok. Sabah saatlerinde bekleme süreleri 25 dakikaya akşam ise 10 dakikadan 40 dakikaya çıkmış.

Sizce trafik azaldı mı?

Yollardaki sürücüler olarak sizler geçen yıla göre İstanbul’da trafiğin özellikle bu kritik noktalarda rahatladığını düşünüyor musunuz? Yorumlarınızı aşağıdaki alana bırakabilirsiniz.

Yasal Uyarı : Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Tasit.com'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan köşe yazısı/habere aktif link verilerek kullanılabilir.

Yeni eklenen ilanlar