Yandex Artık Ankara'nın Trafiğini de Ölçüyor

İstanbul’daki trafiğin an itibariyle ne kadar yoğun olduğunu gösteren Yandex trafik sıkışıklığı endeksinden, artık Ankaralılar da yararlanabilecekler. Trafik sıkışıklığıyla ilgili geliştirilen puan cetveline, hem Yandex.Haritalar’dan, hem de Yandex.Navigasyon’dan ulaşılabiliyor. Yeni bilgiler ve detaylı analizler kapsamında her 4 dakikada bir güncellenen trafik verileri ile Ankaralılar trafik durumunu, 0 puan “yollar serbest” ve 10 puan “trafik ilerlemiyor” şeklinde 0-10 arasında derecelendirilmiş olarak öğrenebiliyor.

Akşam trafiği heryerde..

Yandex trafik servisinin verilerine göre Ankaralılar 24 saat içinde toplamda yaklaşık 20 yıllık bir süreyi trafikte geçiriyor. Başkentin trafiğinde de doğrusu şaşırtan bir durum yok, sabah ve akşam daha yoğunken öğle saatleri daha akıcı. Cuma akşamları ise İstanbul trafiğini aratmıyor.

Özellikle haftaiçi sabah 07:30’da başlayan trafik yoğunluğu saat 10:00’a kadar 4 puan civarına yükselerek en yoğun zamanı oluşturuyor. Öğlen saatlerinde azalan trafik akşam 17:00 itibariyle tekrar artarak 19:00’a kadar yoğunluğunu koruyor. Ankaralılar genellikle haftaiçi akşam trafiğinde vakit kaybederken, en çok zaman kaybını da Cuma akşamları yaşıyorlar.

Başkentte haftasonu trafiği..

Hafta sonu ise Yandex sıkışıklık endeksi hafta içlerinin tam tersi bir grafik izliyor. Cumartesi günü gündüz saatlerinde en yüksek değerlere ulaşan trafik sıkışıklığı endeksi, pazar günleri en düşük oranları gösteriyor. Yağışlı günlerde ise bütün şehirlerde olduğu gibi Ankara’da da trafik en yoğun zamanlarını yaşıyor.

Yasal Uyarı : Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Tasit.com'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan köşe yazısı/habere aktif link verilerek kullanılabilir.

Yeni eklenen ilanlar