Hizmet Teklifi AlAraç Sat

Hemen Sat

Tasit.com İş Ortaklarından
anında teklif al, aracını hemen
nakite çevir!

Hemen Sat

Ücretsiz İlan Ver

Hemen ilan ver, ilanın bir çok sitede
ücretsiz yayınlansın, milyonlarca kişiye
ulaşsın!

Ücretsiz İlan Ver

Hızlı İlan Ver

Sadece 3 adımda ilanını ver,
anında yayyınlansın!

Hızlı İlan Ver

Yabancı Plakalı araçların ülkede kalma Süresi 2 Yıl Oldu

Yurt dışından Türkiye’ye gelen kişisel kullanıma mahsus araçların ülkede kalma süresi 6 aydan 2 yıla çıkartıldı. 3 Mayıs 2015’te Almanya’nın Dortmund şehrinde Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun açıkladığı konu, resmi gazetede yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Yabancı plakalı araçlar 2 yıl ülkede kalabilecek

Yurt dışında çalışan Türk vatandaşları çalışıyorsa 6 ay emekliyse 1 yıl süreyle yabancı plakalı araçlarını Türkiye sınırları içerisinde kullanabiliyordu. Yeni yasaya göre ise çalışanlar 1 yıl, emekliler 2 yıl boyunca araçlarını Türkiye’de kullanabilecekler. Yabancı plakalı araçları sadece aracın ülkeye girişini yapan kişi kullanabiliyor. Aracınızın yarı fiyatı ceza ödememek için sürücülerin buna kesinlikle dikkat etmesi gerekiyor. Bu durum hakkında herhangi bir yasal değişiklik yapılmadı.

Yurt Dışından Gelen Araçların Kalma Süresi 2 Yıl Oldu

Mevzuat En Kısa Sürede Gümrüklerde Geçerli Olacak

Yasa en kısa sürede Gümrüklere bildirilecek. Şu anda geçerli olan yasaya göre araçlarını 6 aydan fazla Türkiye’de tutanlar her ay için iki katı ceza ödüyordu. Sürenin 2 yıla kadar çıkmasının Türkiye’deki otomobil piyasasını etkileyip etkilemeyeceği şimdilik belirsiz.

Yasal Uyarı : Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Tasit.com'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan köşe yazısı/habere aktif link verilerek kullanılabilir.

Yeni eklenen ilanlar