Volvo S90 ile premium segmentine meydan okuyacağız

Volvo Car Turkey Genel Müdürü Frank Versaevel, 2015 yılında Volvo Türkiye olarak neler başardıklarını ve 2020 vizyonları doğrultusunda 2016 hedeflerini anlattı.

Volvo için en karlı yıl 2015 oldu

Volvo Car Turkey Genel Müdürü Frank Versaevel

Volvo Car Turkey Genel Müdürü Frank Versaevel

“Volvo Car Turkey olarak, Volvo Cars’ın dünya satış sıralamasında 14. sırada yer aldık. Aynı zamanda Aralık ayında 1000 adet ile Volvo Car Turkey tarihindeki en iyi aylık satış performansını gerçekleştirdik. 2015 yılında en iyi satış sonrası karını elde ederek finansal olarak da tarihimizin en başarılı yılını geride bırakırken, tüm dünyada müşteri memnuniyetinde birinciliği elde ettik.“

Volvo’nun en çok satan modelleri

“2015’te S60 ve XC90’ın satış etkileriyle 6.939 adet satış gerçekleştirdik.

Volvo XC90

Volvo XC90

Bu başarıda büyük etkisi olan Volvo XC90, toplamda sadece 5 aydır satılıyor olmasına rağmen Kasım ve Aralık aylarında kendi segmentinde en çok satılan 2. araç oldu ve içinde olduğu zorlu segmentte yılı yüzde 6,5 segment payı ile bitirdi. 2015 yılı toplam satışları 246 adet olarak gerçekleşen XC90’ın toplam satışımıza ve marka imajımıza katkısı önümüzdeki yıl da artarak devam edecek.

Volvo XC60 satışa sunulduğundan bu yana en yüksek satış adedine imza attı ve yılı 661 adet ile tamamladı. Bu adetle sadece Volvo modelleri arasındaki en iyi satış rakamının sahibi olmadı, aynı zamanda segmentinde en çok satılan 2. araç konumuna da yükseldi.

V40 ve V40 Cross Country ise, 2145 satış adediyle, Volvo içinde satışlarını yüzde 27 ile en çok artıran model oldu.Heyecan verici S60 ise yine toplam satışlarımız içinde yüzde 50 ile en çok satılan modelimiz oldu.”

“Önümüzdeki 4 yıl içinde tüm ürün gamımız baştan sona yenileyeceğiz.“

2015 Volvo Cars için bir dönemin başlangıcıydı ve 2016 gelecek olan 4 yıl boyunca Volvo Cars için önemli gelişmelerin yaşanacağı ilk yıl olması açısından önem taşıyor.

“Yeni Volvo S90 ile premium sedan segmentinin tüm modellerine meydan okuyacağız”

2016 yeni Volvo S90

Yeni Volvo S90, 2016’nın ikinci yarısında Türkiye’de satışa sunulacak.

Volvo’nun yeni model serisinin ikincisini -premium sedan Volvo S90- bu yıl Detroit’te, Kuzey Amerika Uluslararası Oto Fuarında (NAIAS) kamuoyuna tanıttık. Yeni Volvo S90, ABD’de bahar aylarında, Türkiye’de ise yılın ikinci yarısında satışa sunulacak. Önümüzdeki 4 yıl içinde tüm ürün gamımız baştan sona yenileyeceğiz.

Yeni Volvo S90, Volvo otomobillerinin bundan sonraki yolculuğunun ilk adımını oluşturuyor. Yeni S90 ile premium sedan segmentine tamamen yeni bir soluk getirecekve segmentinde var olan tüm modellere meydan okuyacağız.

Volvo, en güçlü modellerini pazara sunmaya başlayacak

2016’nın ikinci yarısı itibariyle, araç içi konfor ve lüksün yeniden tanımlandığı Volvo XC90 modelimizin 4 koltuklu Excellence modelini satışa sunmayı planlıyoruz. Ayrıca Volvo XC90 T8 Twin Engine modeli yollara çıkmaya başlayacak. Toplam 407beygir gücüne sahip plug-in hybrid teknolojisine sahip bu model hem yakıt tüketiminden hem de performanstan taviz vermeyen bir model olacak.

Şu an satışı devam eden en yeni otomobilimiz olan Volvo XC90 4 yıl sonra tüm ürün gamının en eski modeli olarak kalacak. Bu yol haritasıyla gelecek olan 4 yıl, Volvo Cars’ın yeni dönemdeki en güçlü modellerini pazara sunacağı yıllar olacak.

“Türk müşterilerin algısını değiştirmeyi hedefliyoruz”

2016 yılında bizim için bir başka önemli gelişme de Volvo Cars’ın tamamen kendi ürettiği motorları hayata geçirmesi olacak. Volvo’nun ileri mühendisliğinin ürünü olan T3 1.5lt benzinli motoru, modellerimize entegre ederek hem performans hem de yakıt tasarrufu odaklı sürüş ile Türk müşterilerinin algısını değiştirmeyi hedefliyoruz.

Yasal Uyarı : Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Tasit.com'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan köşe yazısı/habere aktif link verilerek kullanılabilir.

Yeni eklenen ilanlar