Volvo'nun En Güvenli Otomobil Olduğu Doğrulandı

Volvo en güvenli marka olma yolunda derken bugünkü gelişmelerin ipuçlarını da vermişiz aslında. Volvo, İsveç sigorta şirketi Folksam’ın en son raporunda güvenlik alanındaki liderliğini bir kere daha ispatladı. S60, V60, V70 ve S80 olmak üzere dört farklı Volvo modeli, raporda yer alan modellerden yaklaşık yüzde 60 daha güvenli olduğunu göstermiş oldu.

Volvo’nun tüm mevcut modelleri, Folksam tarafından en üst güvenlik seçimi tavsiyesini adı. Bu tavsiyeyi alabilmek için bir aracın, ortalama bir otomobilden yüzde 40 daha güvenli olunması gerekiyor.

Sonuçla gurur duyduklarını ve raporun, kaza verileri ve gerçek trafik koşulları gözetilerek oluşturulduğu için Volvo’daki güvenlik çalışmaları için her zaman başlangıç ​​noktası olduğunu ifade eden  Volvo Car Group Kıdemli Güvenlik Danışmanı Thomas Broberg, gerçek hayattaki trafik koşullarında önemli sonuçlar elde edebilmek için sürekli yeni teknolojiler yaratmaya odaklanmış durumdayız, diyor.

Sıfır kazaya doğru

Güvenliğe en fazla önemi veren markalardan olan Volvo’nun bu konudaki çalışmalarından daha önce bahsetmiştik.  Volvo’nun kendi içerisinde 40 yılı aşkın süredir bulguları inceleyen bir Trafik Kazaları Araştırma Ekibi var.  Sadece bu bile, markanın araç güvenliğindeki bilgi-odaklı yaklaşımını gösterir nitelikte.

Tüm Volvo modelleri, DSTC adı verilen (Dinamik Denge ve Çekiş Kontrolü) denge sistemi ve boyun koruma sistemi WHIPS’i standart olarak sunuyor. Ayrıca otomatik fren sağlayan Şehirde Güvenlik Sistemi – City Safety de tüm yeni modellerin standart donanımında yer alıyor.

Hedef: Kazasız Otomobiller

“Yıllar boyunca, bir Volvo otomobildeki yaralanma riski, sürekli ve önemli ölçüde azaltılmıştır. Yeni önleyici ve koruyucu sistemlerimizi tanıtarak, 2020 yılına kadar bir Volvo’da kimsenin ciddi şekilde yaralanmaması ve ölmemesi vizyonumuza doğru emin adımlarla ilerliyoruz. Uzun vadeli hedefimiz ise otomobillerin kaza yapmamasıdır,” diyor Thomas Broberg.

Folksam’ın çalışmaları

Folksam’ın raporlarına, 1994 ve 2013 yılları arasında İsveç polisi tarafından bildirilen 158 bin kaza dahil edilmiş ve 238 otomobil modelinin güvenlik performansı değerlendirilmiş. Bu bilgiler, 2003 ve 2013 yılları arasında trafik kazalarında yaralanan 38 bin kişi hakkındaki sağlık raporları ile de birleştirilmiştir.

 

 

Yasal Uyarı : Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Tasit.com'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan köşe yazısı/habere aktif link verilerek kullanılabilir.

Yeni eklenen ilanlar