Volvo Kış Lastiklerinin Üstünlüğünü Kanıtladı

Volvo İngiltere, kış lastiklerinin her mevsim kullanılabilen lastiklerden ne kadar üstün olduğunu göstermek için, sevilen bir İngiliz şovunun başrolünde oynayan Louise Thompson’ı  kış lastiklerinin ne kadar etkili olduğunu bizzat denemesi için davet etti.

Kış lastikleriyle Volvo V40 test sürüşü

Ünlü oyuncu, bir tanesinde dört mevsim kullanılabilen lastiklerden varken, diğerinde ise kış lastikleri takılmış olan birbirinin tamamen aynısı iki Volvo V40 ile kapalı bir kayak pistinde yokuş yukarı bir parkuru tamamlamaya çalıştı.

Daha sonra, standart lastiklerin performansını etkileyip etkilemediğini görmek için  bir de kış lastiklerine alternatif olarak kullanılan kar çoraplarıyla test yapıldı.

Sonuçlar, kış lastiklerinin avantajlarıyla ilgili tüm soru işaretlerini ortadan kaldırıyor. Test sırasında standart lastiklerin takılı olduğu Volvo yokuş yukarı 5 metre yol alabilmek için uğraş verirken, kış lastikleri takılı olan Volvo yukarı doğru 100 metreye çok rahat bir şekilde ulaşabiliyor.

Sonuçtan çok etkilendiğini söyleyen oyuncu, kış lastiklerinin bu kadar fark yaratabilmesinden çok etkilendiğini ekliyor.

Standart lastiklerin üzerine giydirilen kar çoraplarıyla yapılan ikinci testte ise aracın performansının standart lastiklerin takılı olduğu haline göre daha iyi olduğu gözlenmiş.

Kış koşullarında kazaları önlemekte büyük katkısı olabilecek kış lastikleri Avusturya, İsviçre, Almanya gibi ülkelerde zorunlu. Lastikler aracınızın yol ile tek bağlantısı ve hava ve yol koşullarına uygun lastik kullanmak bir gün hayatınızı kurtarabilir.

 

 

Yasal Uyarı : Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Tasit.com'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan köşe yazısı/habere aktif link verilerek kullanılabilir.

Yeni eklenen ilanlar