Volkswagen Satışları Düşüşte

Volkswagen‘in yaşadığı ”emisyon krizi” markanın satışlarına da yansıdı. Daha önce Türkiye’de de bazı modellerde satışları durduran Volkswagen, 2015 yılında büyüme beklerken küçülme yaşadı.

volkswagenEmisyon Krizi Volkswagen Satışlarını Düşürdü

Volkswagen 2014 yılının ilk 11 ayında 5 milyon 589 bin 100 adet otomobil satarak başarılı bir şekilde 2014 yılını kapatmıştı. 2015 yılının ortalarında patlayan emisyon krizi ise Volkswagen’in satışlarını yüzde 4.5 düşürdü. Volkwagen 2015 yılının ilk 11 ayında 5 milyon 335 bin 700 adet araç sattı.

Volkswagen Avrupa ve Asya’da Büyüdü

Volkswagen’in satışlarının düşmesine rağmen Avrupa ve Asya‘da satışlarını arttırdığı açıkça görülüyor. Sadece 2015 Kasım ayında Volkswagen Avrupa’da 2014 Kasım ayına göre 1000 adet daha fazla araç sattı. Çin’deki satışlarına baktığımızda ise Kasım ayında satışlarını %8.6 arttırdı.

volkswagen emisyon

Emisyon krizi Volkswagen’in dizel motorlarında ortaya çıktı

Satışların Azalma Nedeni

Volkswagen’in Amerika’da patlak veren emisyon krizinden sonra AB ülkelerinde ve Amerika’daki satışları kısıtlandı. Bazı modellerinin satışları durduruldu. Kampanyalarla satışlarını arttırmayı amaçlayan Volkswagen Asya ve Avrupa’nın bazı yerlerinde satışlarını arttırsa da dünya genelinde satışların düşmesini engelleyemedi.

Türkiye’de Volkswagen ikinci elde de krizden etkilendi

ikinci elde kasım ayında en popüler araba markaları

Kasım ayında en çok aranan ve satışa sunulan araba markaları

Volkswagen’in ikinci el piyasası da bu gelişmelerden etkilendi. Kasım ayı tReport araştırmamızda ikinci el Volkswagen ilanları daha önceki sıralamasını koruyamadı ve en sonda yer aldı.

 

Yasal Uyarı : Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Tasit.com'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan köşe yazısı/habere aktif link verilerek kullanılabilir.

Yeni eklenen ilanlar