Hizmet Teklifi AlAraç Sat

Hemen Sat

Tasit.com İş Ortaklarından
anında teklif al, aracını hemen
nakite çevir!

Hemen Sat

Ücretsiz İlan Ver

Hemen ilan ver, ilanın bir çok sitede
ücretsiz yayınlansın, milyonlarca kişiye
ulaşsın!

Ücretsiz İlan Ver

Hızlı İlan Ver

Sadece 3 adımda ilanını ver,
anında yayyınlansın!

Hızlı İlan Ver

Uzun süren sessizliğimiz bitti, herşey şimdi başlıyor

Honda, 2015 Autoshow’da kullandığı “Herşey şimdi başlıyor” sloganına yakışır bir yıla giriyor. Honda Türkiye Başkan Yardımcısı ve Yönetim Kurulu Üyesi Sayın İsmail Sümer 2015 yılını değerlendirdi ve 2016’da Honda olarak neler planladıklarını ve pazar tahminlerini anlattı.

“2015’i anlamak için 2013’e bakmak gerekir”

“2014 yılının başında, ÖTV oranlarının yükseltilmesi, kur ve faizlerdeki artış ve Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu’nun kredi işlemlerine yönelik getirdiği sınırlamalar sonucunda pazar olumsuz yönde etkilenmiş, 2014 yılının Ocak-Kasım döneminde toplam pazar yüzde 14, otomobil pazarı yüzde 15 ve ticari araç pazarı da yüzde 9 seviyesinde daralmıştı.

Honda Türkiye Başkan Yardımcısı İsmail Sümer

Honda Türkiye Başkan Yardımcısı ve Yönetim Kurulu Üyesi İsmail Sümer

“Bu nedenle 2015 yılının pazar adetlerini değerlendirmek için, bu negatif etkilerden arındırılmış olan 2013 senesindeki pazar durumunu da dikkate almak faydalı olacaktır. 2013 yılı Ocak-Kasım dönemine göre 2015 yılının ilk 11 ayında toplam pazar yüzde 12, otomobil pazarı yüzde 8 ve ticari araç pazarı yüzde 22 seviyesinde artmış oldu.”

“Bu yılsonuna gelince, 1 Kasım’da gerçekleşen genel seçimlerden tek partili iktidar sonucunun çıkması ile tüketici güven endeksinde belirgin bir artış kaydedildi. Güven endeksinin artması ile de Aralık ayında, pazarın geçtiğimiz yılın oldukça üzerine çıkacağını ve toplam pazarın yıl sonunda 980 bin adede ulaşarak yeni bir rekor kıracağını tahmin ediyoruz.”

“Herşey Şimdi Başlıyor”

“Honda Türkiye olarak bir süredir sessizliğimizi koruyorduk. Ancak İstanbul Autoshow 2015‘te de kullandığımız sloganımız gibi bizim için “Her şey şimdi başlıyor” diyebiliriz. Fuarda tanıtımlarını yaptığımız yeniliklerimiz yeni Civic Type R, Jazz, HR-V, dizel otomatik seçeneğiyle yeni CR-V, Civic Black Edition ve yenilenen görünümüyle Civic HB oldu.

Honda Başkan Yardımcısı İsmail Sümer

“Ayrıca Eylül ayında hayata geçirdiğimiz projemizle artık Honda Civic’lere fabrika alanımızda LPG sistemlerini entegre etmeye başladık. Eylül ayında yeni Jazz modelimizi satışa sunduk. Bu yeni modellerimizin de etkisiyle 2015 yılını 16 bin adetle tamamlamayı hedefliyoruz. Bu rakam, geçtiğimiz yılla kıyaslandığında yüzde 16’lık bir artış anlamına geliyor.”

Yepyeni bir Civic Sedan ve Honda HR-V geliyor

“Önümüzdeki yılın ikinci çeyreğinde HR-V modelinin satışa sunulması ve ilerleyen dönemde Şekerpınar’daki fabrikamızda ürettiğimiz Civic Sedan modelimizin de yenilenmesiyle pazarda daha da iddialı olacağız.

2016 Honda HR-V

Honda HR-V, 2016’nın ikinci çeyreğinde Türkiye’de

Yeni Civic Sedan’ın üretimi için şu an yatırımlarımızı sürdürüyoruz. Bu modelin dünyada üretileceği 10 ülkeden biri de Türkiye olacak. Yeni modelimizin üretimine 2016 yılının son çeyreğinde başlayacağız ve 50 bin adetlik kapasitemizi maksimum oranda kullanmayı hedefliyoruz. İlk etapta 10 bini ihracat ve 24 bini iç pazar olmak üzere üretimimiz 34 bin adetler seviyesinde olacak. Ancak maliyetlerin düşmesiyle üretim adetlerimizi yukarılara çekeceğimize inanıyoruz.”

100 milyon TL’lik yatırım, 400 kişilik yeni istihdam

“Hedeflediğimiz toplam rakam göz önüne alındığında planladığımız 100 milyon TL’lik yatırımın yanında, istihdam konusunda da adım atmamız gerekecek. Mevcutta çalıştığımız tek vardiya ile üretimimiz 25 bin adet seviyesinde. Bunu önümüzdeki dönemde alımını gerçekleştireceğimiz ilave 400 kişilik istihdamla yukarıya çekerek çift vardiyaya geçeceğiz. Böylece 800 çalışandan bin 200 çalışana ulaşacağız.”

Yasal Uyarı : Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Tasit.com'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan köşe yazısı/habere aktif link verilerek kullanılabilir.

Yeni eklenen ilanlar