Hizmet Teklifi AlAraç Sat

Hemen Sat

Tasit.com İş Ortaklarından
anında teklif al, aracını hemen
nakite çevir!

Hemen Sat

Ücretsiz İlan Ver

Hemen ilan ver, ilanın bir çok sitede
ücretsiz yayınlansın, milyonlarca kişiye
ulaşsın!

Ücretsiz İlan Ver

Hızlı İlan Ver

Sadece 3 adımda ilanını ver,
anında yayyınlansın!

Hızlı İlan Ver

Türkiye'nin Ramazan Bayramı Seyahat Haritası

Ramazan Bayramı’nda Türkiye’nin farklı bölgelerindeki istasyonlarına uğrayan araçların hangi illerden geldiğini inceleyen Starpet, hangi şehrin sakinlerinin bayram tatillerini nerede geçirdiğine yönelik ilgi çekici sonuçlar ortaya koydu.

Hangi ilin sakinlerinin araçlarıyla hangi şehri ziyaret ettiğini gösteren verilere göre, 2013 yılı Ramazan Bayramı’nda olduğu gibi, bu yıl da en çok İstanbullular seyahat etti.

En çok seyahat eden iller İstanbul, Ankara ve Adana

Starpet’in Türkiye çapındaki istasyonlarından elde edilen bilgilere göre, İstanbulluların büyük bölümü bayramı memleketlerinde aileleriyle beraber geçirmeyi tercih etti. İstanbulluların en fazla ziyaret ettiği iller Mersin, Kayseri, Mardin ve Van oldu.

Bayramda İstanbul trafiğinde Ankaralılar ve İzmirliler vardı

İstanbul’u en çok ziyaret edenler ise yakın illerde yaşayanlar ile Ankaralılar ve İzmirliler oldu. İstanbul’daki istasyonları en çok ziyaret eden iller Ankara, Tekirdağ, Bursa, İzmir ve Kocaeli olarak sıralandı.

İstanbul’un ardından en çok seyahat eden iller ise Ankara ve Adana oldu. Mersin, Ankara ve Adana plakalı araçların en çok rağbet ettiği il oldu. Mardin ise Ankaralıların yanı sıra Şırnak ve Batman gibi yakın illerde yaşayanların uğrak noktası oldu.

Antalya her zaman popüler

Bayramda birçok kişi memleketine gitmeyi tercih ederken, Antalya yine turistik tatil için en çok tercih edilen iller arasında ilk sırada yer aldı. Bayram tatilinde Antalya’yı en çok tercih eden iller İstanbul, Ankara, Isparta ve Adana oldu.

Ramazan Bayramı’nda Ankaralıların en çok ziyaret ettiği illerde ise ilk sırayı İstanbul alırken, İzmir, Mersin ve Trabzon başkentlilerin tercih ettiği diğer iller oldu.

Anadolu’nun tercihi yakın iller

Anadolu’daki illerin büyük bölümü ise Ramazan Bayramı’nı yakın illerde geçirmeyi tercih etti. Mersin’e en çok ziyaret Adana, Urfa ve Hatay plakalı araçlar tarafından gerçekleştirildi. Bayramda Trabzon’a gidenler arasında ilk sırada İstanbul ve Ankara alırken, bu iki ili Samsun ve Rize takip etti. Batman, Van ve Mardin sakinleri ise geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yıl da bayram tatilini ağırlıklı olarak kendi illerinde geçirmeyi tercih ettiler.

 

Yasal Uyarı : Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Tasit.com'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan köşe yazısı/habere aktif link verilerek kullanılabilir.

Yeni eklenen ilanlar