Türkiye'nin 2016 Online Araç Kiralama Haritası

Online araç kiralama hizmetimiz başlattığımız ilk günden beri sizlerden büyük ilgi görüyor. Türkiye’de 2016 yılındaki online araç kiralama haritası bu alandaki ilginç sonuçları ortaya koyar nitelikte.

Tasit.com online araç kiralama hizmetiyle Türkiye’nin en güvenilir araç kiralama firmalarının en hesaplı fiyatlarını karşılaştırarak araç kiralama yapabilirsiniz. İster günlük, ister haftalık, ister aylık ister aydan aya uzatmalı olarak araç kiralayabilirsiniz. Kiralık araçları incelemek için Tasit.com Araç Kiralama portalımızı mutlaka ziyaret edin.

Online araç kiralamaya ilgi artıyor

2016 yılında Tasit.com’dan 21.618 kişi online araç kiraladı. Tasit.com’da ilk kez online araç kiralayan her 100 kişiden 65’i, kiralama deneyimlerinden ve almış oldukları hizmet kalitesinden memnun kalarak yeniden sistem üzerinden araç kiraladı.Ortalama araç kiralama süresi 5 gün olurken, en uzun kiralama süresi 93 gün oldu.

En çok araç kiralanan şehirler

Türkiye’nin en çok araç kiralanan illerine baktığımızda İstanbul’u ilk sırada görüyoruz. İstanbul’u, İzmir, Ankara, Adana ve Bursa takip ediyor. Antalya, Erzurum, Trabzon, Kayseri ve Diyarbakır da en fazla araç kiralama yapılan 10 il arasında yer aldı.

En çok araç kiralama yapılan dönemler

Araç kiralamanın en çok tercih edildiği dönem yaz mevsimi. 2016’da online araç kiralayanlar, en çok ilkbahar ve yaz aylarında gezmeyi tercih ettiler. Kiralamaların görece daha az gerçekleştiği sonbahar ve kış aylarında da sezon dışı olduğu için çok indirimli fiyatlarla araç kiralayabileceğinizide hatırlatalım.

Kiralık araçlarda marka model tercihleri

En çok talep edilen kiralık araç modellerinde ekonomik  ve orta sınıf kiralık araçları görüyoruz.  2016’da online kiralamada Hyundai i20, Renault Clio, Hyundai Accent Blue ve Renault Fluence en çok kiralanan kiralık araç modelleri oldu.  En çok tercih edilen markalarsa Renault, Hyundai ve Fiat oldular. Tasit.com’dan online kiralama yapanların %41’i ekonomik sınıf araçları tercih ederken, %31’i orta sınıf araçları, %23’ü üst sınıf araçları ve %4’ü de lüks araçları kiraladılar.  Benzinli ve düz vites kiralık araçlar da 2016’da daha fazla tercih edildi.

Araç kiralamada en cazip ekstralar

Araç kiralama yaparken tercih edilen ekstra seçeneklerde en fazla istenen özellik Adrese Teslim oldu.En küçük hasarlarda bile paranızın cebinizde kalmasını sağlayan “Mini Hasar Sigortası” ve “Sınırsız Kilometre” en çok tercih edilen diğer ekstralar oldu.

Kiralık araçların en fazla teslim alındığı yerler

Tasit.com üzerinden yapılan araç kiralamalarda kiralık araçlar en fazla şehir merkezlerinden teslim alındı. Kullanıcılarımızın %34’ü ise araçlarını adrese teslim olarak kiraladılar. En çok kiralama yapılan havalimanı İstanbul Atatürk Havalimanı oldu.

Yasal Uyarı : Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Tasit.com'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan köşe yazısı/habere aktif link verilerek kullanılabilir.

Yeni eklenen ilanlar