Hizmet Teklifi AlAraç Sat

Hemen Sat

Tasit.com İş Ortaklarından
anında teklif al, aracını hemen
nakite çevir!

Hemen Sat

Ücretsiz İlan Ver

Hemen ilan ver, ilanın bir çok sitede
ücretsiz yayınlansın, milyonlarca kişiye
ulaşsın!

Ücretsiz İlan Ver

Hızlı İlan Ver

Sadece 3 adımda ilanını ver,
anında yayyınlansın!

Hızlı İlan Ver

Türkiye’de günde 63 oto hırsızlığı yaşanıyor!

Geçen yıl Türkiye’de 23 bin araç çalındı. Emniyet Genel Müdürlüğü’nün verilerine göre ülkede günde çalışanan araç sayısı 63 ve İstanbul günde 26 araçla ilk sırada. Araç hırsızlığı en çok Marmara Bölgesi’nde, en az Doğu Anadolu Bölgesi’nde yaşanıyor. Aylık olarak bakıldığında İstanbul’da ayda yaklaşık 768 araç, Ankara’da 249 araç çalınıyor.

Aracınız çalınırsa, bulunma ihtimali %67

Türkiye’de çalınan her 100 otomobilden 67 si bulunuyor, geri kalan araçlar ya parçalarına ayrılıp yedek parça olarak ya yurt dışına çıkarılarak ya da motor ve şasi numaraları değiştirilerek sahte ruhsatlarla yeniden satılıyor.

Otomobil hırsızları tetris oynarsa!

Araç mafyaları ve çalıntı oto konusunda uzmanlaşan çeteler, özellikle parçalara ayırdıkları araçları yurtdışına çıkararak yılda 5 milyon TL gibi rakamlar kazanıyor.

Araç hırsızlığına karşı neler yapabilirsiniz?

Güvenlik için düşük bütçelerle yapabileceğiniz ilk şey aslında alarm taktırmak. İkincisi immobilizer sistemini kullanmayı alışkanlık haline getirmek. Motorun kilitleme sistemini merkezi kilit ile veya akıllı anahtarlarla aktive edebiliyorsunuz.

arac-hirsizligi2

Aracınız çalındığında izleyebilmenizi sağlayan çok düşük maliyetli akıllı telefon uygulamaları da burada imdada yetişiyor, bu uygulamaları hem iOS hem Android olarak bulmak mümkün. Son olarak da elbette sağduyu. Oto hırsızlığından korunmak için daha önce verdiğimiz tavsiyelere de göz atmanızı öneririz.

Aracınız tüm önlemlere rağmen çalınırsa?

Oto hırsızlığında sizi maddi kayıptan koruyabilecek en önemli güvence kasko. Zorunlu trafik sigortası sizi araç hırsızlığına karşı korumuyor. Yeni düzenlemelerle kaskonun da tıpkı özel sağlık sigortası gibi artık birçok çeşidi var fakat en ağır durumları kapsayan temel kaskolarda bile araç hırsızlığı ve aracın pert olması sigorta dahilinde.

Yasal Uyarı : Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Tasit.com'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan köşe yazısı/habere aktif link verilerek kullanılabilir.

Yeni eklenen ilanlar