Türk halkının en sevdiği otomobil fuarı belli oldu

Otomobil fuarı deyince aklınıza ilk hangisi geliyor? Cenevre mi? Frankfurt mu? Yoksa Detroit mi? Bu fuarlar dünyanın en büyük otomobil etkinlikleri olsalar da, İstanbul Autoshow hepsini solladı.

Tasit.com’da geçtiğimiz ay ziyaretçilerimize hangi otomobil fuarının favorileri olduğunu sorduk.  İstanbul Autoshow diğer tüm fuarları açık ara geçti ve Türkiye’deki otomobilseverlerin favorisi otomobil fuarı olduğunu ispatladı.

hangi otomobil fuarı favroiniz?

Anketimize katılan 7.708 kişinin yüzde 48.4’ü favori otomobil fuarlarının İstanbul Autoshow olduğunu belirttiler. Avrupa’nın en yeni modellerinin sergilendiği Frankfurt Fuarı ve her sene yılın otomobilinin açıklandığı Cenevre Fuarı İstanbul Autoshow’dan sonra en fazla ilgi gösterilen otomobil etkinlikleri oldular.

Avrupa pazarında bulunmayan tamamen farklı araçların sergilendiği Detroit Fuarı, Paris, New York ve Şangay Fuarlarının önüne geçerek sıralamada Frankfurt ve Cenevre’den hemen sonra yer aldı.  En az ilgi gösterilen otomobil fuarı ise New York Otomobil Fuarı oldu.

Anketin yer aldığı tReport otomobil ve hafif ticari araç değerlendirmesi raporunun tamamını buradan inceleyebilirsiniz:

Yasal Uyarı : Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Tasit.com'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan köşe yazısı/habere aktif link verilerek kullanılabilir.

Yeni eklenen ilanlar