Temmuz 2017 tReport: Otomobil pazarı yüzde 41 arttı!

Geçtiğimiz ay sıfır araç satışlarında geçen yıla göre %41’lik dev bir artış gerçekleşti. Oysa ki satışlar, bu yılın geçen ayından bile düşük durumda. Bu artışın nedeni, geçen yılın Temmuz ayında satışlarda yaşanan radikal düşüş.

2017 otomobil ve hafif ticari satışları grafiği

Yılın tüm aylarındaki satışlara baktığımızda, bu yılki satışların yalnızca Ocak ve Temmuz aylarında geçen yılı geçebildiğini görüyoruz.

2017-2016 otomobil ve hafif ticari satışları grafiği

Ocak-Temmuz döneminin en çok satılan markalarında sıralama değişmedi.

Ocak-Temmuz döneminde en çok satılan markalar

Yılın ilk 7 ayında en çok satan modeller Fiat Egea, Renault Megane ve Renault Clio oldu.

Ocak-Temmuz döneminde en çok satılan araba modelleri

Temmuz ayında ise, en çok satan araç modeli Fiat Egea. Segment liderlerine baktığımızda , süper mini sınıfta Hyundai i10, B sınıfında Renault Clio, C sınıfında Fiat Egea, D sınıfında Volkswagen Passat, E ve F sınıfında BMW 5 Serisi ev SUV sınıfında da Nissan Qashqai ‘yi görüyoruz.

2017 Temmuz en çok satan otomobiller

2017 Temmuz ayına özel hazırlanmış olan tReport otomobil ve hafif ticari araç değerlendirmesi raporunun tamamını aşağıdan inceleyebilirsiniz. En çok satan ikinci el araçlar için tıklayın.

Yasal Uyarı : Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Tasit.com'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan köşe yazısı/habere aktif link verilerek kullanılabilir.

Yeni eklenen ilanlar