Temmuz 2016 tReport: Sıfır araç satışları dibe vurdu

Sıfır araba satışlarında en büyük düşüş %30 ile Temmuz ayında yaşandı. Yılın ilk 7 ayında sıfır satışları toplamda yüzde 4 kadar azalsa da, Temmuz ayı geçen yıla göre çok daha düşük satışlarla kapandı.

Sıfır araç satışlarında Mayıs ayındaki küçük artışın ardından düşüş başlamıştı. Temmuz’da ise hem sıfır otomobillerde %29‘luk bir düşüş oldu hem de sıfır ticari araçlarda %34’lükbir düşüş yaşandı.

ocak-temmuz dönemi en çok satan sıfır araba markaları

Ocak-Temmuz döneminde en çok satan sıfır arabalar

Yılın ilk 7 ayında  sıfır araba satışları yüzde 2 azalırken, sıfır ticari araç satışları yüzde 9 kadar azaldı. En çok satılan marka Renault, en çok satılan model ise Renault Fluence oldu. Fluence, Temmuz ayında en çok aranan ikinci el arabalar arasına ise giremedi.

ocak-temmuz döneminde en çok satılan sıfır araba modelleri

Temmuz ayında en çok satan sıfır otomobiller

Temmuz ayında en çok satan otomobillere baktığımızda listenin başını büyük bir çıkış yapan Renault Symbol‘ün çektiğini görüyoruz. Renault Symbol’ü Volkswagen Passat ve Toyota Corolla izliyor.

temmuz 2016 en çok satan sıfır arabalar

Temmuz ayına özel hazırlanmış olan tReport otomobil ve hafif ticari araç değerlendirmesi raporunun tamamını buradan inceleyebilirsiniz:

Yasal Uyarı : Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Tasit.com'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan köşe yazısı/habere aktif link verilerek kullanılabilir.

Yeni eklenen ilanlar