Hizmet Teklifi AlAraç Sat

Hemen Sat

Tasit.com İş Ortaklarından
anında teklif al, aracını hemen
nakite çevir!

Hemen Sat

Ücretsiz İlan Ver

Hemen ilan ver, ilanın bir çok sitede
ücretsiz yayınlansın, milyonlarca kişiye
ulaşsın!

Ücretsiz İlan Ver

Hızlı İlan Ver

Sadece 3 adımda ilanını ver,
anında yayyınlansın!

Hızlı İlan Ver

Temiz dizel mi, benzinli mi?

Dünya’da temiz dizel kullanıcıları bu teknolojiye oldukça bağlılar. Temiz dizel, neredeyse yok sayılabilecek miktarda sülfür içerdiğinden karbondioksit salınımının daha az olmasını sağlayarak hem çevreyi korumaya yardımcı oluyor hem de yakıt tasarrufu sağlıyor. 2006’dan bu yana kullanılan yakıt türünün ülkemizde de kullanımı her geçen gün artıyor.

Volkswagen Amerika’nın bu konuda yaptığı araştırmaya göre temiz dizel kullanıcıları, dizel teknolojisinin yararlarının oldukça farkında ve bu yakıt türünü kullanan otomobillere duydukları bağlılık da şaşırtıcı büyüklükte. Dizel olmayan otomobilleri ve yakıtları tercih edenlerinse teknoloji hakkında fazla bilgileri yok.

Benzinli, hybrid ve temiz dizel tercih eden 1.511 kişi arasında yapılan araştırmaya göre, temiz dizel kullanan sürücülerin %88’i temiz dizel kullanan otomobillerin günümüzün en yakıt tasarruflu araçları olduğunu düşünüyor.  Üstelik benzinli ve hybrid araçları kullananların da %50’si bu görüşe katıldıklarını belirtmişler.

Temiz dizel kullanıcıları, en büyük yararın %53 ü daha iyi kilometre performansı olduğunu söylemişler.  Aynı şekilde yarısından fazlası, otomobillerinin hızlanma kapasitelerinin de yüksek olduğunu belirtmiş.

Araştırmadan bazı sonuçlar:

  • Günümüzdeki dizel teknolojisinin 10 yıl öncesinden çok daha etkin olduğu tüm sürücülerce kabul ediliyor fakat benzinli ve hybrid araç kullanıcıları yeniliklerin sadece bir kısmından haberdar.
  • Koku ve ses konusunda görüşler ayrılıyor, benzinli ve hybrid kullanıcılarının üçte biri ses ve kokuyu rahatsız edici bulurken, dizel kullananların %5 inden daha azı rahatsızlık belirtmiş.
  • Dizel araç kullananların %94 ü başka bir dizel araç satın almayı düşünüyor. Benzinli ve hybrid kullananlarda bu oran %26. Tüm kullanıcılar temiz dizel otomobillerin daha dayanıklı olduğunu düşünüyor.
  • Benzinli otomobilleri kullananlar, hybrid kullanıcılarından daha fazla temiz dizel teknolojisine geçmeye hevesliler.
  • Temiz dizel kullanan otomobiller benzinli araçlardan %20 daha yakıt tasarruflu bulunuyor. Fakat benzinli ve hybrid araçların kullanıcıları dizel otomobillerin gerçek yakıt ve maliyet hesabının 5 yıl kullanım sonrası belli olacağını düşünüyor.

Yasal Uyarı : Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Tasit.com'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan köşe yazısı/habere aktif link verilerek kullanılabilir.

Yeni eklenen ilanlar