Hizmet Teklifi AlAraç Sat

Hemen Sat

Tasit.com İş Ortaklarından
anında teklif al, aracını hemen
nakite çevir!

Hemen Sat

Ücretsiz İlan Ver

Hemen ilan ver, ilanın bir çok sitede
ücretsiz yayınlansın, milyonlarca kişiye
ulaşsın!

Ücretsiz İlan Ver

Hızlı İlan Ver

Sadece 3 adımda ilanını ver,
anında yayyınlansın!

Hızlı İlan Ver

Sürüş sırasında sürücüye en çok kimler karışıyor?

Sürücüye akıl verenleri hepimiz biliriz. Bildiğiniz yoldan giderken, gidilecek yere en kestirme yolu bilenler,  kazaları olmadan önce hissedebilenler, en doğru sürüş tarzını bilenler, sürekli eleştirenler, sürekli yavaş git diyenler,  gözü sürekli hız ibresinde olanlar ve devamlı olarak tehlikeye karşı tetikte bekleyenler. Sürüş sırasında en sinir bozucu şeylerden biri de sanıyoruz birinin sürekli size akıl vermesidir.

Bir sigorta firması,  yaptığı ankette 500 kişiden, sürüş sırasındaki en sinir bozucu tepkilerin en yakınlarından geldiğini öğrenmiş. Birlikte yolculuk yapmanın en sıkıntı verici olduğu yolcu tiplerinin de sürücülerin en yakınları olduğu ortaya çıkmış.

Herkes eşinden şikayetçi..

En fazla sıkıntıyı verenlerin başında eşler geliyor, yani herkes öncelikle kendi eşinden şikayetçi.  Evli çiftlerin araçta daha fazla zaman geçirmesi normal, sonuç aslında şaşırtıcı değil. İlginç olan kadınların, erkekler tarafından daha sinir bozucu bulunuyor olması.  Evli erkeklerin %40’ı eşlerinin sürüş sırasında son derece sinir bozucu olduğunu düşünürken, evli kadınların %34’ü aynı şeyi düşündüklerini söylemişler. Tabii durumun kadınların nezaketinden de kaynaklanıyor olabileceğini unutmamak lazım. Anneler ve arkadaşlar 2. sırada geliyor, erkeklerin %17 si arkadaşlarına, %15’i ise anneleriyle yolculuk etmenin zorluğundan şikayet etmişler. Kadınlarsa % 18 ile annelerinden, %15 ile de arkadaşlarından şikayet etmişler.

Listenin en sonunda, yetişkin  kız ve erkek çocuklar ve küçük çocuklar var.  Peki sürücüleri seyahat sırasında en çok sinirlendiren hareketler neler?

-Yol tarif etmek, sağa dön burdan sol gibi yönlendirmeler  %29

– Çok fazla konuşmak % 19

– Sürüş stiline sürekli müdahale, dur, yavaş git vb. %15

– Radyo istasyonunu veya çalan müziği değiştirmek %10

– Cep telefonuyla yazışmak veya sürekli telefonla meşgul olmak %7

– Aracın içinde birşeyler yemek %3

Havaların ısınmasıyla, yaklaşan tatiller de artık otomobillerde birlikte yapılacak uzun seyahatler de artacak. Çıkılacak uzun yolculuklarda birlikte daha rahat seyahat edebilmek için de çalışma sonrası bazı öneriler yapılmış:

–     Yola çıkmadan önce dinlenecek müzik konusunda bir anlaşmaya varmak

–     Yoldaki molaları ve sürelerini önceden ortak kararla planlamak

–    Yollarda kaybolma durumunda oluşacak tartışmaları önlemek için gps veya haritalar kullanmak.

Sizin sürüş sırasında en rahatsız olduğunuz hareketler neler? Yorumlarınızı aşağıdaki alana bırakabilirsiniz.

 

Yasal Uyarı : Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Tasit.com'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan köşe yazısı/habere aktif link verilerek kullanılabilir.

Yeni eklenen ilanlar