Hizmet Teklifi AlAraç Sat

Hemen Sat

Tasit.com İş Ortaklarından
anında teklif al, aracını hemen
nakite çevir!

Hemen Sat

Ücretsiz İlan Ver

Hemen ilan ver, ilanın bir çok sitede
ücretsiz yayınlansın, milyonlarca kişiye
ulaşsın!

Ücretsiz İlan Ver

Hızlı İlan Ver

Sadece 3 adımda ilanını ver,
anında yayyınlansın!

Hızlı İlan Ver

Sürücüsüz Otomobiller İçin En Çok Apple ve Google'a Güveniliyor

Steve Jobs’ın ölümünden önce iCar adı verilen tüm otomotiv endüstrisini değiştirebilecek bir konu üzerinde çalıştığı duyulmuştu. Apple hiçbir zaman bir otomobil üretmedi belki ama, KPMG’nin yaptığı ankete bakılırsa, tüketiciler büyük otomotiv üreticilerindense Google ve Apple’a daha fazla güven duyuyorlar.

Audi, kendi kendisini bir akıllı telefon uygulamasıyla park edebilen otomobillerini fuarlarda göstermiş, BMW sürücüsüz gidebilen otomobilleriyle Almanya’nın otobanlarında 15 bin km den fazla yol yapmış, Volvo gps, kamera ve sensör sistemleriyle kaza yapmayan otomobiller üzerinde çalışmış, Toyota ve Nissan sürücüsüz aracın seri üretimi için tarih vermişken tüketicilerin kendi kendini sürebilen otomobilde Google veya Apple’ı  tercih ediyor olması oldukça ilginç.

İnternete Bağlanabilen Otoban İnşa Ediliyor

Büyük otomobil üreticilerinin kendi kendine gidebilen otomobili gerçekleştirmek için yaptıkları yatırımlara rağmen, tüketiciler bu konuda Google ve Apple’a daha çok güveniyor. Apple ve Google 10 üzerinden 8 puan alırken, Mercedes 7.5, Nissan ve General Motors 5 puan almış.

Amerika’da yapılan araştırmanın gösterdiği başka bir sonuç da, hali hazırda park yardımı, cruise control gibi sürücü destek sistemlerine ve güvenliğe önem veren sürücülerin sürücüsüz araçlara çok daha sıcak bakıyor olmaları. Amerikalı sürücüler giderek artan bir oranda, daha hızlı ulaşımın, daha az stres yaşamanın ve kazalardan kaçınabilmenin göz ardı edilemeyeceği görüşündeler.

 

Yasal Uyarı : Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Tasit.com'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan köşe yazısı/habere aktif link verilerek kullanılabilir.

Yeni eklenen ilanlar