Hizmet Teklifi AlAraç Sat

Hemen Sat

Tasit.com İş Ortaklarından
anında teklif al, aracını hemen
nakite çevir!

Hemen Sat

Ücretsiz İlan Ver

Hemen ilan ver, ilanın bir çok sitede
ücretsiz yayınlansın, milyonlarca kişiye
ulaşsın!

Ücretsiz İlan Ver

Hızlı İlan Ver

Sadece 3 adımda ilanını ver,
anında yayyınlansın!

Hızlı İlan Ver

Sürücüler Lastik Etiketlerine Göre Lastik Alıyor

Goodyear, Fransa, Almanya, İtalya, Polonya ve İspanya’da yer alan yaklaşık 500 filoyu içeren bir araştırmanın sonuçlarını yayınladı. Araştırmaya göre, tüketiciler ıslak zemin yol tutuş sonuçlarının en önemli sonuç olduğunu düşünüyor; tüketicilerin %52’si, yeni lastik satın alırken bunu dikkate aldıkları ilk üçe kriter arasına koyuyor. Daha iyi yuvarlama direnciyle birlikte yakıt verimliliği, tüketici ihtiyaçlarında %47 oranında yer tutarken, dış gürültü %41 oluyor. Geçtiğimiz yıl lastik satın almamış olanların %85’i, bir sonraki lastik satın alımlarında etiketin en önemli etken olacağını ifade ediyor.

Avrupa’da satılan tüm lastikler için zorunlu olan AB Lastik Etiketi, yolcuları ve kamyon lastiklerini üç faktöre göre derecelendiyor: yuvarlanma direnci, ıslak zemin yol tutuşu ve dış gürültü seviyesi. Mevzuat Avrupa ile birlikte Türkiye’de de Kasım 2012’de yürürlüğe girdi.

Toplantıda konuşan Goodyear Avrupa, Orta Doğu ve Afrika (EMEA) Bölge Başkanı,  “Birçok tüketicinin ve profesyonel lastik alıcısının lastik satın alırken AB Lastik Etiketi’ni referans aldığını görmek çok umut verici.  Ancak etiket her ne kadar iyi bir başlangıç olsa da, lastik alıcılarının dikkate alması gereken başka önemli faktörler de bulunuyor. Örneğin, en yüksek performanslı kış lastiklerinin dahi lastik etiketindeki skorları nispeten düşük çünkü bu lastikler soğuk havalarda ve buzda etkili olacak şekilde tasarlanmıştır. Dünyanın önde gelen lastik üreticilerinden biri olarak Goodyear yalnızca lastik etiketinde belirtilen üç kriteri değil, 50 farklı kriteri analiz ederek lastik tasarlıyor” diyerek Goodyear’ın konuya verdiği önemi vurguladı.

AB etiketi hem sürücülerin güvenliğini artıran hem de çevreyi koruyan bir uygulama. Lastik etiketlerindeki kriterlerin ne kadar başarılı olduğunu ise zaman gösterecek. Mevzuat 2016 yılında yeniden değerlendirilecek.

 

 

 

Yasal Uyarı : Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Tasit.com'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan köşe yazısı/habere aktif link verilerek kullanılabilir.

Yeni eklenen ilanlar