Sokak röportajları: İkinci el otomobil alırken en önemlisi ne?

Her gün yüzlerce yeni araç ilanının eklendiği Tasit.com olarak kameralarımızı aldık ve sürücülerin otomobiller ve alım satım hakkındaki düşüncelerini sorduk. İşte aldığımız ilginç yanıtların bazıları:

Dizel mi, benzinli mi?

Herkesin iyi bildiği ve uzun tartışmalara neden olan dizel mi, benzinli mi sorusunu bakın sürücüler nasıl yanıtladı. Trafiğe çıkan sürücüler araç alımında da aslında gayet bilinçliler. Yakıt pahalılığı ise herkesin ortak derdi.


“Otomatik vites kadınlara göre”

“Otomatik vitesle araba kullandığımı anlamıyorum” diyor sürücülerden biri. Otomatik vitesi kadınlarla özdeşleştirenler, kadınlara göre diyenler kadar şehir trafiğinde pratik olduğunu itiraf edenler de var.


“97’den beri araba kullanıyorum, hiç sıfır almadım”

Sıfır otomobiller mi yoksa ikinci el otomobiller mi tercihiniz dediğimizde çoğu sürücü 2. el arabaları tercih ediyor. Sıfır araçların vergisi yüksek ve çok değer kaybediyor” diyor sokak röportajlarımıza katılan sürücüler. Genel tercih ikinci el otomobillerden yana. Sıfır araç tercih edeceğini söyleyenlerin büyük kısmı garantiler, verimli motorlar ve kilometrelerinin oynanmamış olması nedeniyle seçtiğini belirtiyor.

 

“Alırsın Ford, olursun Lord”

Konu araba marka ve modellerine gelince her ne kadar bütçe belirleyici olsa da, kişisel tercihler yine bile dikkat çekiyor.  Mutlaka Ford veya ille de Honda diyen sürücüler de var. Honda özellikle bir kere Honda, her zaman Honda diyen sadık bir alıcı kitlesine sahip.

“Araba biraz şans işi”

İkinci el bir otomobil alırken sizin için en önemli olan nedir diye sorduk. İlk kilometresi önemlidir diyor bir sürücü. Araba biraz şans işi diyen de var. Yine de çoğunluk aracın motorunun durumunun oldukça önemli olduğunda hemfikir.

Yasal Uyarı : Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Tasit.com'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan köşe yazısı/habere aktif link verilerek kullanılabilir.

Yeni eklenen ilanlar