Hizmet Teklifi AlAraç Sat

Hemen Sat

Tasit.com İş Ortaklarından
anında teklif al, aracını hemen
nakite çevir!

Hemen Sat

Ücretsiz İlan Ver

Hemen ilan ver, ilanın bir çok sitede
ücretsiz yayınlansın, milyonlarca kişiye
ulaşsın!

Ücretsiz İlan Ver

Hızlı İlan Ver

Sadece 3 adımda ilanını ver,
anında yayyınlansın!

Hızlı İlan Ver

Sıfır otomobil kampanyalarında hangisi daha cazip?

Yılın bu dönemi en cazip yılsonu sıfır araç kampanyalarının da başladığı zaman. Farklı avantajlar, takas indirimleri, donanım hediyeleri ile üreticiler otomobil müşterilerini cezbetmeye çalışıyor. Peki sıfır otomobil kampanyalarındaki avantajların hepsi hedefini buluyor mu? Bu dönem sıfır bir araç satın almayı düşünenler için bir sıfır araç kampanyasında en cazip olan ne? İşte üyelerimizin anketimize verdiği yanıtlar:

Sıfır araba kampanyalarında ne cazip?

Anketimize katılanların yarısından fazlası (%56) sıfır araç alırken en cazip fırsatın “Sıfır Faiz” olduğu görüşünde. Sıfır faiz’den sonra gelen en cazip diğer fırsatlar ise “nakit indirimi” (%16.5) ve “düşük taksitler”(%16.4). Eğer bir sıfır araç kampanyasında bu üçü bir arada bulunuyorsa, o kampanyanın beklediğinin çok üzerinde başarı şansı yakalayabileceğini söylemek hiç de yanlış olmaz.

Sıfır araba kampanyalarının en cazip özellikleri

Sıfır otomobil kampanyalarının en cazip özellikleri

Yakıt hediyesi ilgi görmüyor

Burada çok ilginç olan başka bir sonuç yakıt fiyatlarının malum olduğu ülkemizde, otomobil üreticilerinin sıfır araç kampanyalarında araçlarla birlikte sundukları bazen 3 yıla varan akaryakıt hediyelerinin en az ilgiyi görüyor olması.  (%0.8). Servis hediyeleri de sıfır araç kampanyalarında en az cazip bulunan ikinci avantaj oldular. (%1.1)

Ek hediyeler cazip

Takas indirimleri ve takas destekleri de sanıldığının aksine otomobil almak isteyenler için pek cazip gözükmüyor. (%1.6) Hatta sıfır otomobil kampanyalarında bazen sunulan opsiyonel donanım hediyeleri veya ek hediyeler %7.5 ile otomobil müşterileri için çok daha cazip konumda.

2015 yılının son otomobil satışlarının yapılacağı, yılın en hareketli dönemi olması beklenen yılsonu kampanyalarında, otomobil müşterilerinin cazip bulduğu fırsatları sunan markalar, önemli bir rekabet avantajı elde edebilir.

Yasal Uyarı : Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Tasit.com'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan köşe yazısı/habere aktif link verilerek kullanılabilir.

Yeni eklenen ilanlar