Hizmet Teklifi AlAraç Sat

Hemen Sat

Tasit.com İş Ortaklarından
anında teklif al, aracını hemen
nakite çevir!

Hemen Sat

Ücretsiz İlan Ver

Hemen ilan ver, ilanın bir çok sitede
ücretsiz yayınlansın, milyonlarca kişiye
ulaşsın!

Ücretsiz İlan Ver

Hızlı İlan Ver

Sadece 3 adımda ilanını ver,
anında yayyınlansın!

Hızlı İlan Ver

Sıfır araç satışı kadar ikinci el satışı yapılan plazalar hedefliyoruz

Toyota 2015 yılında tüm dünyada 10 milyon 151 bin, Türkiye’de de 50 bin 937 adetlik araç satışıyla bir yılı daha yeni bir rekorla kapadı.

Adapazarı’nda üretilen Toyota Corolla, markanın başarısında önemli bir paya sahip. 2015’te Türkiye’de 34 bin 961 adetlik satışla Toyota Corolla, 1 milyon 338 bin adetlik satışıyla dünyada da en çok tercih edilen model oldu. Toyota Corolla 2016 Ocak ayında da markanın en çok satan modeli oldu.

Toyota Corolla Dünyanın en çok satan arabası

Toyota Corolla tüm dünyada en çok tercih edilen model.

Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş. CEO’su Sayın Ali Haydar Bozkurt, 2015 yılını değerlendirdi ve Toyota Türkiye’nin 2016 hedeflerini aktardı.

“Bayilerimizi geliştirmeye önem veriyoruz”

“2009 yılında Toyota markasını devraldığımızda, aldığımız emanetin kutsallığının farkındaydık. Dünyada lider konumda bulunan Toyota markasını Türkiye’de de hak ettiği yere taşımak için önceliğimizi değişim ve iletişim olarak belirledik. Doğru iletişim, bizim için çalışanlarımız, bayilerimiz, iş ortaklarımız ve tabi ki müşterilerimiz ile olan iletişimin tümünü kapsıyor.

Toyota CEO'su Ali Haydar Bozkurt

Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş. CEO’su Ali Haydar Bozkurt

Bayilerimizi geliştirmek ve bu sayede misafirlerimiz olarak gördüğümüz Toyota müşterilerine daha iyi hizmet verebilmek için pek çok proje geliştirdik. Örneğin; Boğaziçi Üniversitesi’nin MBA modelini aldık ve bayilerimizin şirketlerini çok daha verimli yönetebilmeleri için eğitim modülleri planladık. 2 yıldır devam eden bu eğitimler sonucunda bayi çalışanlarımız Boğaziçi Üniversitesi’nden önemli bir sertifika almış oldular.

Bununla birlikte bayilerimizle olan iletişim çalışmalarımız her yıl düzenlediğimiz memnuniyet anketlerine de yansıdı ve 2009 yılından bu yana büyük bir sıçrama gösterdi. Yine geçtiğimiz yıl ilk kez bayilerde çalışan personelin mutluluğunu ölçtük ve daha mutlu bayi çalışanı yaratmak için yol haritamızı çizdik”

Toyota 2011’den beri sektörde çalışanlarını en çok mutlu eden firma

Toyota’nın temel felsefesinin  “İnsana Saygı” olduğunu ifade eden Bozkurt, 2015’te müşterileri tarafından sevilen bir marka olmanın yanında, çalışanları tarafından da takdir edilip güvenli bulunan bir firma olmayı amaçladıklarını belirtiyor ve ekliyor; “Toyota Paylaşım Atölyeleri, Tersine Mentörlük projesi, Game Changers yönetici geliştirme programı gibi Toyota çalışanlarına yönelik insan kaynakları projeleri ile “Türkiye’nin En İyi İşverenleri 2015” yarışmasında 2 ödüle layık görüldük.”

Rekor satışlar yapsa da Toyota’nın ana felsefesi satış odaklı değil

“Toyota olarak önceliğimiz müşterilerimize hem satış hem de satış sonrası süreçlerinde mükemmel bir deneyim yaşatmak. Bizim için araç satışı müşteri ile olan ilişkimizin sadece başlangıcı. Daha sonra ise uzun soluklu bir ilişki yönetimi geliyor. Dolayısı ile periyodik olarak tüm önemli süreçlerimizi gözden geçiriyor ve “kaizen” geleneğinden hareketle sürekli iyileştirme yapmak için çalışıyoruz. Bu bakış açısı da, bizi sektördeki yeniliklerin öncü markası yapıyor.”

“Sıfır araç satışı kadar ikinci el satışı yapılan plazalar hedefliyoruz”

“Tüm bayilerimiz karlılık bakımından ikinci el araç satışlarının önemini kavradı ve yatırım yapmaya başladılar. Toyota’nın ikinci el satışlarına kurumsallığı getiren “Xchange By Toyota” sistemi dahilinde bayilerimiz şimdi, sıfır kilometre otomobillerdeki gibi bir düzen içinde ikinci el satışlarını sürdürüyorlar. Orta vadede sıfır araç satışı kadar ikinci el satışı yapılan plazalar yaratmayı hedefliyoruz.”

“2017 satış hedefimiz 65 bin adet”

Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş. CEO’su Ali Haydar Bozkurt, Toyota Türkiye’nin ALJ Group tarafından satın alınmasının ardından geçen 6 yılı değerlendirdi. 5 yıl içinde 50 bini aşan satış hedefi belirlediklerini söyleyen Bozkurt; “Bu hedefe 2015 yılında ulaştık. Toplam binek otomobil pazarında yılı dördüncü, perakende satışlarda da üçüncü sırada tamamladık. Artık bu seviyeden geri dönüş olmayacaktır. Önümüzdeki dönem yenilenecek olan modellerimiz ile birlikte 2017 yılında 65 bin adetlik satış rakamına ulaşmak yeni hedefimiz” dedi.

Filo satışlarının oranı: Yüzde 26

Filo satışlarında da başarılı bir yılı geride bıraktıklarını sözlerine ekleyen Bozkurt  “Son yıllarda ivmelenen filo pazarının sektörümüzde çok önemli ve sağlam bir yere konumlandığını görüyoruz. Marka olarak özellikle son 2 senelik satış performansımıza baktığımızda toplam satışlarımızın içinde filo payımızın oranı yüzde 26’lar seviyelerine çıkmıştır. Bu artışta Corolla modelimizin Adapazarı’nda üretilmesinin ve kamudaki yerli araç kullanımı regülasyonu ile birlikte Corolla’nın artık kamu kurumları tarafından da tercih edilmesinin de büyük etkisi bulunmaktadır” dedi.

Lexus, ilk showroom’unu Mart’ta açacak

Lexus RC200

Lexus’un ilk showrooom’u Mart ayında Maslak’ta hzimete girecek. Lexus’un Türkiye’de çok yeni bir marka olmasına rağmen Türk kullanıcısının lüks ve performans beklentilerini karşılayan bir ürün gamı bulunuyor. 2016 yılı satış hedefimiz 250 adet. Lexus için premium markalar ile rekabet edebilecek bir fiyat politikası olacak.”

Toyota, kişiye özel finansal çözümler sunan Toyota Finans Sistemi, her Toyota sahibinin yararlanabildiği indirimler ve avantajlar sunan Toyota Forever Kart, Toyota servislerinde iPad üzerinden ön kontrollerin yapılabilmesini sağlayan “E-check” yazılımı ile müşterilerine kolaylıklar sağlıyor. 2015 yılında Toyota trafikte gereksiz yere çalınan korna gürültüsünün önüne geçmek ve toplumsal bilinci artırmak için “Korna Çalma, Huzurumu Çalma”projesi başlatmıştı.

Yasal Uyarı : Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Tasit.com'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan köşe yazısı/habere aktif link verilerek kullanılabilir.

Yeni eklenen ilanlar