Satılık ikinci el araçlar ne sıklıkta servis görüyor?

İkinci el bir araç alırken en kritik konu aracın bakımlarının yapılıp yapılmadığı, servis geçmişi. Biz de araçların kış bakım dönemi yaklaşırken üyelerimize araçlarını ne sıklıkta servise/bakıma götürdüklerini sorduk.

Satılık ikinci el arabaların bakım durumu

İkinci el araçların bakım durumları nasıl? 2. el arabalar ne sıklıkta servise götürülüyor anketi

Tasit.com üyelerinin ve ziyaretçilerinden satılık ikinci el bir araba bakan veya mevcut aracını satmak isteyen kişiler olduğu düşünülürse anket, ikinci el otomobillerin ortalama bakım durumları hakkında ilginç sonuçlar ortaya koydu.

En az servis gören araçların oranı %70

Araç sahiplerinin yüzde 70’inden fazlası, arabasını yılda 2 kere servise veya bakıma götürenlerle, ancak “götürmeye mecbur kaldığında” aracını servise götürenlerden oluşuyor.  Sadece mecbur kaldığında aracını servise götürenlerin oranı yüzde 45, yılda 2 kez düzenli servise götürenlerin oranıysa yüzde 26 civarında.

Satılık 2. El araçların yarıdan fazlası sık sık servis/bakım görüyor

Her 3 ayda bir veya daha sık bakıma giden veya senede 2 ila 4 arası bakıma giden araçların oranı yüzde 55.

100 araçtan 26’sının bakımı saat gibi düzenli

Anketimize katılan 7.915 kişiden %26,5’luk bir kısım aracını senede 2 kez bakıma götürdüğünü belirtiyor.

Siz aracınızı ne sıklıkta servise götürüyorsunuz?

Düzenli servis ve bakım elbette çok güzel fakat servise yapılan sık ziyaretler soru işaretleri de uyandırabilir. Siz aracınızı ne sıklıkta servise götürüyorsunuz? Sonuçlarla ilgili yorumlarınızı bekliyoruz.

Anketimizin parçası olduğu Kasım ayında ikinci elde en çok satan araç marka ve modelleri ile Kasım ayı sıfır araç satışlarını değerlendirdiğimiz Report otomobil ve hafif ticari araç piyasası değerlendirmemizin tamamını buradan inceleyebilirsiniz:

Yasal Uyarı : Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Tasit.com'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan köşe yazısı/habere aktif link verilerek kullanılabilir.

Yeni eklenen ilanlar