Hizmet Teklifi AlAraç Sat

Hemen Sat

Tasit.com İş Ortaklarından
anında teklif al, aracını hemen
nakite çevir!

Hemen Sat

Ücretsiz İlan Ver

Hemen ilan ver, ilanın bir çok sitede
ücretsiz yayınlansın, milyonlarca kişiye
ulaşsın!

Ücretsiz İlan Ver

Hızlı İlan Ver

Sadece 3 adımda ilanını ver,
anında yayyınlansın!

Hızlı İlan Ver

ÖTV’den Rengi Göremiyoruz

Dünya’da özellikle OEM olarak diğer endüstrilerle beraber farklı sektörlere de boya satışı gerçekleştiren firmaların her yıl otomotivde en çok tercih edilen renkleri açıklamaları alıştığımız bir konu. Sonuçların da daha önceki yıllardan çok farklı olmadığını görüyoruz, beyaz ve inci beyazı Dünya’nın çoğu bölgesinde ve toplamda en fazla tercih edilen renk.

Oysa ki kısa bir süre önceye kadar beyaz renk, Türkiye’de hiç tercih edilmeyen, opaklığından dolayı “ucuz” bile bulunan bir tondu. Tasit.com’da 2013 yılında yaptığımız incelemeler, otomobil satın almak isteyen kişilerin, – özellikle ikinci elde- en son kriterinin renk olduğunu gösteriyor.  Türkiye’de otomobil almak isteyen bir kişinin ilk konusu, ilk önceliği ve ilk kriteri FİYAT.

Bunda da oldukça haklı sayılırız, çünkü özellikle sıfır otomobillere gelmiş olan ve dolayısıyla ikinci ele de yansıyacak olan zamlarla, otomobil sahibi olma maliyetleri ciddi boyutlara ulaşmış bulunuyor. En basit modellerde bile %45 vergi ödeyerek, Dünya’nın en pahalı benzinini ve onunla yarışan LPG’siyle doldurduğumuz depolarla, Dünya’nın en sıkışık ikinci trafiğine sahip İstanbul’da otomobil kullanmak, renk konusunu da bir hayli geriye götürüyor gibi gözüküyor.

 

 

Yasal Uyarı : Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Tasit.com'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan köşe yazısı/habere aktif link verilerek kullanılabilir.

Yeni eklenen ilanlar