Hizmet Teklifi AlAraç Sat

Hemen Sat

Tasit.com İş Ortaklarından
anında teklif al, aracını hemen
nakite çevir!

Hemen Sat

Ücretsiz İlan Ver

Hemen ilan ver, ilanın bir çok sitede
ücretsiz yayınlansın, milyonlarca kişiye
ulaşsın!

Ücretsiz İlan Ver

Hızlı İlan Ver

Sadece 3 adımda ilanını ver,
anında yayyınlansın!

Hızlı İlan Ver

Otomobil satışları Avrupa'da düşerken, Türkiye'de artıyor

Otomobil pazarı hem Avrupa’da hem ülkemizde küçülmeye devam ediyor. 2013 Ocak-Şubat döneminde AB ve EFTA ülkelerindeki otomobil satışları yüzde 10’dan yüzde 30’a kadar ulaşan bir oranda düşüş gösterdi.

Türkiye’de 2012 yılının Ocak-Şubat döneminde 50.266 satış gerçekleşmişken, bu yıl aynı dönemde 62.649 satış gerçekleşmiş durumda. Yani satışlar %24.63 oranında artmış bulunuyor.

Satışların en çok düştüğü ülkeler

Avrupa’da otomobil satışlarındaki en yüksek düşüş %29.5 ile Hollanda’da yaşandı. Finlandiya %27.1, Yunanistan %21.4 ile Hollanda’yı takip ediyor. Almanya, Macaristan, İtalya, İrlanda, İsveç,  Çek Cumhuriyeti, Bulgaristan, Fransa, İspanya satışların düştüğü diğer ülkeler arasında bulunuyor.

Geçtiğimiz yıla göre düşmüş olsa da, satışların sayıca en fazla olduğu ülkeler sırasıyla, Almanya, Fransa, İtalya, İngiltere, İspanya,  Belçika, Hollanda ve Polonya. En fazla satışın gerçekleştiği Almanya’da son iki ayda 392.773 otomobil satılmış.  Türkiye’deki satışlar, 62.649 ile Hollanda ve Polonya’daki satış rakamlarının arasında ve 8. sırada kalıyor.

Satışların arttığı ülkeler arasında 2. Sıradayız

Türkiye, İzlanda’daki %30.6 lık artıştan sonra, % 24.63 lük artışla satışların en fazla arttığı ikinci ülke konumunda. Otomobil satışlarının arttığı diğer ülkeler sırasıyla İngiltere, Belçika, İrlanda, Polonya, Portekiz ve Norveç.

*Kaynak:ODD

 

Yasal Uyarı : Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Tasit.com'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan köşe yazısı/habere aktif link verilerek kullanılabilir.

Yeni eklenen ilanlar