Hizmet Teklifi AlAraç Sat

Hemen Sat

Tasit.com İş Ortaklarından
anında teklif al, aracını hemen
nakite çevir!

Hemen Sat

Ücretsiz İlan Ver

Hemen ilan ver, ilanın bir çok sitede
ücretsiz yayınlansın, milyonlarca kişiye
ulaşsın!

Ücretsiz İlan Ver

Hızlı İlan Ver

Sadece 3 adımda ilanını ver,
anında yayyınlansın!

Hızlı İlan Ver

Otomobil alırken tablet ve akıllı telefon kullanımı artıyor

İkinci el otomobil araştırırken, internet hala bir numaralı kaynak olsa da, alıcıların dörtte biri özellikle arayışın ilk aşamalarında mobil teknolojilerden yararlanıyor.

Almanya’da Autoscout24 tarafından yapılan bir araştırmaya göre otomobil alımı öncesi mobil cihazlardan araştırma yapmak hem doğru ve güncel bilgiye ulaşmayı kolaylaştırıyor hem de satın alacakları otomobil için bütçeyi esnetmeye de neden oluyor.

İnternet erişimi olan 1.291 otomobil alıcısı ile yapılan araştırmada, akıllı telefon veya tablet kullanıcılarının bir sonraki araçlarına ayırabileceklerini söyledikleri rakam 34.100 avroyken, mobil teknolojileri kullanmayanlar için bu rakam 19.000 avro civarında. Araştırmanın önemli başka bir bulgusu da görüşülen kişilerden %12 sinin yeni bir otomobil satın almak için sadece mobil erişimi tercih ediyor olmaları.

Akıllı telefon ve tablet kullanıcılarının sayısı giderek artıyor. Almanya’da nüfusun %59 u akıllı telefon ve tablet kullanıyor. Geçtiğimiz Temmuz ayında TNS in yaptığı araştırmada Türkiye’de bu oranın %15 olduğu fakat bankacılık işlemlerinin %25 inin mobil cihazlar kullanılarak gerçekleştirildiği açıklanmıştı. Tüm potansiyel alıcılara ulaşabilmek için mobil uygulamalara da reklam çalışmalarının yürütülmesi önem kazanıyor.

Arama davranışlarına bakıldığındaysa, ikinci el otomobil ararken arama motorlarındansa, online otomobil portallarının tercih edildiği gözlenmiş. Önümüzdeki altı ayda bir akıllı telefon almayı düşünenlerin oranı düşünülürse mobil mecrayı da hareketli günler bekliyor.

Tasit.com olarak  iPhone ve iPad uygulamaları ile ikinci el otomobil bulmayı çok kolaylaştırıyoruz. Tasit.com uygulamalarının tümüne göz atın.

 

Yasal Uyarı : Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Tasit.com'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan köşe yazısı/habere aktif link verilerek kullanılabilir.

Yeni eklenen ilanlar