Oto Sigortasında Fiyat, Tercihi Değiştirmiyor

Yeni yapılan bir araştırmaya göre sürücüler otomobil sigortalarını bir kez seçtiklerinde, yenileme zamanı geldiğinde memnun olmasalar bile fiyat araştırması yapmadan ilk tercih ettikleri sigorta markasına sadık kalma eğilimindeler.

J.D.Power tarafından gerçekleştirilen ve 2014 yılı sigorta alımlarını konu alan araştırmaya göre, sürücülerin %10’undan daha azı sigorta yenilemeleri geldiğinde fiyat araştırması yapıyor.  Aynı zamanda ilk kez oto sigortası yaptıracak sürücülerin de %20 sinden çoğu fiyat araştırmasını internet üzerinden gerçekleştiriyor.

Amerika’da yapılan araştırmaya göre ortalama bir Amerika’lı sürücü aracına sigorta yaptırdıktan sonra sigorta firmasını değiştirmiyor.  Yenileme zamanı geldiğinde sigortasını değiştirmeyenlerin oranı %97 olarak belirlenmiş.

Türkiye’de sürücülerin bu konudaki alışkanlıkları ile ilgili çalışmalar bildiğimiz kadarıyla henüz yapılmıyor. Siz kullandığınız araç sigortasından memnun musunuz? Yorumlarınızı aşağıdaki alana bırakabilirsiniz.

 

Yasal Uyarı : Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Tasit.com'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan köşe yazısı/habere aktif link verilerek kullanılabilir.

Yeni eklenen ilanlar