Hizmet Teklifi AlAraç Sat

Hemen Sat

Tasit.com İş Ortaklarından
anında teklif al, aracını hemen
nakite çevir!

Hemen Sat

Ücretsiz İlan Ver

Hemen ilan ver, ilanın bir çok sitede
ücretsiz yayınlansın, milyonlarca kişiye
ulaşsın!

Ücretsiz İlan Ver

Hızlı İlan Ver

Sadece 3 adımda ilanını ver,
anında yayyınlansın!

Hızlı İlan Ver

İşte Sürücüsüz Otomobilde Söz Sahibi Markalar

Sürücüsüz otomobiller kulağa uzak gelecekten bir kavram gibi gelse de, sadece birkaç yıl sonra seri üretim modeller arasında yerlerini alacaklar. Bu otomobillerin pazara girmesi artık sadece bir zamanlama meselesi.

Bir araştırma firması, sadece son dönemdeki durumu merak etmiş ve Nisan ve Temmuz ayları arasında milyonlarca haber sitesi, blog, forum ve sosyal medya paylaşımlarını inceleyerek bir trend belirlemişler. Araştırma, sürücüsüz otomobil konusunda en çok konuşulan başlıklar, en etkili firmalar ve yöneticileri de ortaya koyuyor.

Google, Mayıs ayında “Autolink” ve kendi üretimi olan sürücüsüz otomobille gündeme bomba gibi düşmüştü. Daha önceki bir araştırma da Google’ın sürücüsüz otomobilde en güvenilen marka olduğunu ortaya koymuştu. Araştırma gösteriyor ki, Google sürücüsüz otomobil konusunda hala en büyük otomobil üreticisinden bile 20 kat daha belirleyici bir konumda.

En etkili 10 sürücüsüz otromobil markası

En etkili 10 sürücüsüz otromobil markası

Google ile birlikte teknoloji firmaları ve yazılım devleri de sıralamada yer alıyor. Uber, Daimler ve Zipcar da etkiye shaipler. Bu konuda sözü en çok geçen yöneticiler kısmı çeşitlilik gösterse de başı yine Google yöneticileri çekiyor.

Hem lüks otomobiller hem de lüks olmayan otomobiller sürücüsüz pazara girmeye çalışıyor ve etkileri neredeyse yarı yarıya.

Şu andaki durum nasıl derseniz General Motors, Nissan ve Mercedes-Benz 2020 yılına kadar sürücüsüz otomobil modelleri çıkaracaklarını söylüyorlar. Mercedes-Benz sürücüsüz kamyon için de 2025 yılını işaret etmişti. Volvo, 2017 ile birlikte sürücüsüz otomobilleri satışa çıkaracak.

The Appinions Sürücüsüz Otomobiller Etki Araştırmasının tamamını şuradan görebilirsiniz.

Yasal Uyarı : Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Tasit.com'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan köşe yazısı/habere aktif link verilerek kullanılabilir.

Yeni eklenen ilanlar