Hizmet Teklifi AlAraç Sat

Hemen Sat

Tasit.com İş Ortaklarından
anında teklif al, aracını hemen
nakite çevir!

Hemen Sat

Ücretsiz İlan Ver

Hemen ilan ver, ilanın bir çok sitede
ücretsiz yayınlansın, milyonlarca kişiye
ulaşsın!

Ücretsiz İlan Ver

Hızlı İlan Ver

Sadece 3 adımda ilanını ver,
anında yayyınlansın!

Hızlı İlan Ver

İkinci el arabalar hangi nedenlerden satışa çıkarılıyor?

Bir önceki arabanızı neden satmıştınız, hatırlıyor musunuz? Hepimizin bunun için farklı nedenleri var. Ocak ayı Tasit.com anketinde kullanıcılarımıza bir önceki arabalarını neden sattıklarını sorduk.

5230 kişinin yanıtladığı anketin sonuçlarında arabayı satma nedenlerinin başında %32,4 oranla model yükseltmek ilk sırada yer aldı. Yani arabayı en çok daha üst bir model araç almak için satıyoruz.

ikinci el arabalar hangi nedenlerden satılıyor

İkinci el arabalar en çok hangi nedenlerden satılıyor?

En az askerlik nedeniyle satılıyor

Nakit ihtiyacı nedeniyle ve sıfır araç almak için diyenlerin sayısı da oldukça yüksek. Sırasıyla yüzde 20,7 ve 20,8. Askerlik nedeniyle aracını satanların oranı ise yüzde 2,9 ile en son sırada yer alıyor. Öyle ki ağır hasar ve pert nedeniyle aracını satanların sayısı bile askerlik nedeniyle satanlardan daha fazla.

Aracı, masraf çıkarmaya başladığı için veya elden çıkarmak zorlaşmasın diye satışa çıkaranların oranları ise yüzde 8,4 ve 7,2 oldu.

Arabasını hiçbir zaman satmayı düşünmeyen de bir grup olduğunu görüyoruz. Tek araçla yaşlanacağım diyenler, %4,4 ile pert nedeniyle aracını satanlardan hemen sonra geliyor.

Anketin yer aldığı tReport otomobil ve hafif ticari araç değerlendirmesi raporunun tamamını buradan inceleyebilirsiniz:

Yasal Uyarı : Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Tasit.com'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan köşe yazısı/habere aktif link verilerek kullanılabilir.

Yeni eklenen ilanlar