GaripTasarımlı ve Sürücüsünü Utandıran Otomobiller

1.500 kişiyle carinsurance.com tarafından yapılan bir ankette, içinde olmaktan en fazla utanılan otomobiller belirlenmiş. Bazı modellerin ülkemizde de bulunduğu listede, türlerinin ilk örneği olan modeller de var.

Smart ForTwo siyah

Smart ForTwo : Yumurta şeklindeki iki kişilik Smart ForTwo  son on yılda içinde olmaktan en çok utanılan araç olarak belirlenmiş. Park etme sorunu olmayan, az yakan ve fiyatı da makul olan bu otomobil %48 oranda görsel olarak itici bulunmuş.

Nissan Cube mavi

Nissan Cube
:  Bu kutu gibi küçük SUV, yuvarlatılmış camlarıyla içinde bulunmaktan en çok rahatsız olunan ikinci otomobil seçilmiş. Cube’un, yılın ilk 7 ayında toplamda yalnızca 401 adet satıldığına bakılırsa genel kanı da bu yönde gibi gözüküyor.

Hummer h2 sarı

Hummer H2: SUV patlaması yaşanan bir dönemde, Amerikan ordusundaki HUMVEE savaş aracının aynısı gibi görünen bir yakıt canavarı yaratmak iyi bir fikir gibi gelmiş olmalı. Büyük SUV ların daha çevreci ve yakıt cimrisi küçük otomobillerle değiştirilmeye başlandığı dönemde içinde olmaktan utanılan 3. araç Hummer H2 olmuş.

Chevrolet SSR sarı coupe suv

Chevrolet SSR:  Sadece 4 yıl pazarda kalabilen bu pikap, zamanında yeterli gücü olmadığı  ve pratik bir kullanım sağlamadığı için eleştirilmiş ve kamyonet alıcıları arasında yer edinememiş. Hala piyasada olan modeller ise içinde olmaktan en çok utanılan otomobiller arasında 4. sırada yer almış.


new beetle volkswagen pembeVolkswagen New Beetle:  İlk piyasaya sunulduğunda orijinal Vosvos hayranları tarafından çok eleştirilen araç daha sonra da daha çok kadınlar arasında popülerleşmesi nedeniyle  “kadın otomobili” olarak etiketlenmiş. Vosvostan bugüne tasarımda fazla bir şeyin değişmemesi de sıkıcı olarak nitelendirilirken araç içinde olmaktan en çok utanılan 5. otomobil olmuş.
subaru baja

Subaru Baja:  Subaru tasarımcılarının orta büyüklükte bir sedandan pikap yapma macerası olarak görülebilecek bu model 3 yıl pazarda kalarak en son 2006 yılında satılmış. Baja, içinde olmaktan utanılan 6. otomobil olarak sıralamaya giriyor.

Lincoln Town Car

Lincoln Town Car:  Dünyada özellikle belli bir yaşı geçmiş erkeklerin tercihi ve kiralama filolarının popüler araçları arasında yer alan model, V8 motoru ve neredeyse bir salon kadar geniş iç alanıyla içinde olmaktan utanılan 7. otomobil olmuş.


Pontiac Aztek turuncu
Pontiac Aztek
: otomobillerden SUV’a geçişin yeni başladığı dönemin ilk örneklerinden olan araç, Breaking Bad dizisindeki Walter White’ın kullandığı araç olarak müzayedelere bile çıktı. Fakat biraz tuhaf göründüğünü kabul etmek lazım. Son modelleri 2005 te satılan araç içinde görülmekten utanılan 8. araç seçilmiş.

Chrysler PT Cruiser

Chrysler PT Cruiser:  1950 lerin tasarımını panelvan kavramıyla birleştiren 2001 model bu aracın da tarih olması bir on yıl kadar almış. Chrysler PT Cruiser, içinde bulunmaktan en çok utanılan 9. Otomobil.

honda element

Honda Element: Honda Accord’u baz alan bu ilginç SUV, aksesuar ve donanım listesinde de oldukça hayvansever eklentiler içeriyormuş. Geniş bir iç alana rağmen köşeli ve sert hatları cazibesini zaman içinde yitirmiş ve 2011’de piyasadan kaldırılmış. Element, içinde bulunmaktan en çok utanılan 10. otomobil.

 

 

Yasal Uyarı : Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Tasit.com'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan köşe yazısı/habere aktif link verilerek kullanılabilir.

Yeni eklenen ilanlar