Hizmet Teklifi AlAraç Sat

Hemen Sat

Tasit.com İş Ortaklarından
anında teklif al, aracını hemen
nakite çevir!

Hemen Sat

Ücretsiz İlan Ver

Hemen ilan ver, ilanın bir çok sitede
ücretsiz yayınlansın, milyonlarca kişiye
ulaşsın!

Ücretsiz İlan Ver

Hızlı İlan Ver

Sadece 3 adımda ilanını ver,
anında yayyınlansın!

Hızlı İlan Ver

Ferrari kullanmak sandığınız kadar zevkli olmayabilir

Ferrari, performansla eş anlama geldiğinden bir Ferrari sahibi olmak, birçok otomobil hayranının hayali olmuştur. Marka, Cenevre Fuarı’nda ilk kez tanıtılan “La Ferrari” ile bu anlamı daha da pekiştirmişti. İngiltere’de AXA Grubu tarafından yapılan bir araştırmaya göre bir BMW veya bir Aston Martin kullanmaktan çok daha fazla zevk alabilirsiniz.

Sürüş keyfini sağlayan faktörleri inceleyen ve İngiltere’de 2000 sürücü arasında yapılan araştırmanın şaşırtıcı sonuçları var. Sürücülerin %69’u otomobil kullanmaktan keyif aldıklarını, %20 si ise yapmak zorunda oldukları bir angarya olarak gördüklerini söylemiş.

Otomobillerinde geçirdikleri zamandan en fazla keyif alanlar %82 ile BMW sürücüleri.  Aston Martin ve Lexus kullananlar %78 ,  Seat sürücüleri %76 ve Peugeot %75 oranıyla sürüş keyfi yaşayanlardan.

İlginçtir ki Ferrari sürücüleri %57 ile ortalamanın altında kalmışlar. Land Rover sürücülerinin de yalnızca %59 u otomobil kullanmayı keyifli bir aktivite olarak tanımlamış. Bu oran yine de %46 olan Volvo sahiplerinden çok daha yüksek.

MINI sürücüleri, %73 oranla otomobillerini kullanmaktan zevk alıyorlar. Bu da markayı Peugeot ve Seat ile neredeyse aynı sürüş keyfine taşıyor.

Sürüş keyfini etkileyen, sahip olma maliyeti, bakım masrafları ve trafik gibi nedenlerin yanısıra, Ferrari sürücülerinin kendi otomobillerini kullanmaktan daha az keyif alıyor olmaları gerçekten ilginç.  Mini, Seat ve Peugeot’nun sürüş keyfinin Aston Martin ve Lexus’la rekabeti de sürüş keyfinin markaya çok da bağlı olmadığını gösteriyor.

 

Yasal Uyarı : Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Tasit.com'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan köşe yazısı/habere aktif link verilerek kullanılabilir.

Yeni eklenen ilanlar