Hizmet Teklifi AlAraç Sat

Hemen Sat

Tasit.com İş Ortaklarından
anında teklif al, aracını hemen
nakite çevir!

Hemen Sat

Ücretsiz İlan Ver

Hemen ilan ver, ilanın bir çok sitede
ücretsiz yayınlansın, milyonlarca kişiye
ulaşsın!

Ücretsiz İlan Ver

Hızlı İlan Ver

Sadece 3 adımda ilanını ver,
anında yayyınlansın!

Hızlı İlan Ver

Erkeklerin otomobil tercihleri yaşa göre nasıl değişiyor?

Geçtiğimiz yılın ortalarında yayına aldığımız ve ikinci el arabalara Faceboook üzerinden de erişim sağlayan Tasit.com Facebook uygulamasını kullanan 1 milyon kişinin sosyal medya üzerinden yaptığı aramaları inceledik. Uygulamayı kullanarak ikinci el araba ilanı aratan kişilerin %91’i erkek, %9’u ise kadınlardan oluşuyor.

Erkeklerin yaş gruplarına göre aramaları incelediğimizde, ikinci el araba arayan erkeklerin yaşlarına göre tercihleri erken dönemlerde spor modellerle başlayıp, rahatlığa ve konfora doğru ilerlediğini gördük. 30 yaş civarında daha çok aile otomobilleri tercih ediliyor. 40 ve üstü yaş grubunda aranan otomobillerin fiyatlarında ise belirgin bir artış var, bu yaş grubundaki kişilerin %50’si 40.000 TL ve üzeri arabaları aratıyorlar.

Yaş 20: Spor Otomobiller

Facebook uygulamamızı kullanarak ikinci el araba arayan 18-24 yaş arasındaki erkekler, ikinci el otomobil ararken daha çok spor modellere yöneliyorlar. Bu yaş grubunda en fazla aranan otomobiller sırasıyla Audi, BMW ve Volkswagen. Bu yaş grubunda arama yapan genç erkekler, %74 lük bir oranla 20.000 TL -27.000 TL aralığını tercih ediyorlar.

Yaş 30: Aile otomobilleri

Tasit.com ilanlarını Facebook uygulaması kullanarak tarayan 25-34 yaş grubundaki erkekler biraz daha gerçekçi davranıyorlar. Bu gruptaki erkekler daha çok aile otomobillerine yöneliyorlar.  Bu yaş grubu erkeklerin en çok ilgi gösterdiği markalar Ford, Renault, Volkswagen ve Opel.  En çok tercih edilen fiyat aralığı ise  28.000TL -38.000 TL arasında.

30 yaş civarındaki erkekler, evlilikle birlikte hayallerinden vazgeçtikleri ve daha makul tercihlere yöneliyorlar.

Yaş 40: En önemlisi konfor

35-44 yaş grubunda en dikkat çeken durum, aracın ekstra özelliklerinin ve konforun önem kazanıyor olması. Bu yaş grubu erkekler aramalarda arabanın marka ve modelin yanında ortalama 6 ile 7 arasında ekstra özellik aratıyor. Fiyatlar 45.000 TL – 75.000 TL arasında seyrederken, en fazla tercih edilen markalar Mercedes-Benz, BMW ve Land Rover.

Yaş 50: Hem geniş, hem lüks, hem de uygun fiyatlı

45-54 yaş aralığındaki erkeklerin arama tercihleri belirgin şekilde lüks otomobillerden yana.  Özellikle geniş hacimli araçlara ilgi bu yaş grubunda daha yoğun.  Mercedes Vaio ve Vito hiçbir kategoride olmadığı kadar bu grupta aranıyor. En fazla tercih edilen markalar Mercedes, Volkswagen, BMW ve Toyota.  Bu yaş grubu erkeklerin tercih ettiği fiyat ise 48.000 TL-50.000 TL arası.

Zaman içerisinde artan maddi imkânlar, kişileri daha fazla konfor, güvenlik ve iç alan arayışına yöneltiyor olarak gözüküyor.

Uygulamamızı kullanan kadınların tercihleriyle ilgili de bir çalışma yapıyoruz, gelişmeler için bizi takip etmeye devam edin.

 

Yasal Uyarı : Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Tasit.com'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan köşe yazısı/habere aktif link verilerek kullanılabilir.

Yeni eklenen ilanlar