Hizmet Teklifi AlAraç Sat

Hemen Sat

Tasit.com İş Ortaklarından
anında teklif al, aracını hemen
nakite çevir!

Hemen Sat

Ücretsiz İlan Ver

Hemen ilan ver, ilanın bir çok sitede
ücretsiz yayınlansın, milyonlarca kişiye
ulaşsın!

Ücretsiz İlan Ver

Hızlı İlan Ver

Sadece 3 adımda ilanını ver,
anında yayyınlansın!

Hızlı İlan Ver

En İyi Araç Bilgi ve Navigasyon Sistemleri

Farklı markaların navigasyon ve araç bilgi sistemlerini inceleyen  bir teknoloji danışmanlık firması ilginç sonuçlara ulaşmış. Hem uzmanlar hem de kullanıcıların görüşlerine yer verilen araştırmanın sonuçlarına göre markaların oem olarak verdikleri hizmetin özelliğinden çok, hizmeti nasıl verdiği önemli.

Renault, navigasyon ve bilgi sistemlerini bir arada sunduğu R-Link ile diğer 6 marka arasında birinci olmuş. Fransız üreticiyi ikinci sırada “Connect” ile Audi izlerken, üçüncü sırayı çok küçük bir farkla Comand Online ile Mercedes almış. Şaşırtıcı şekilde BMW’nin üzerinde çok durarak tanıttığı ConnectedDrive sonuncu gelmiş. Opel IntelliLink ile dördüncü, Toyota Touch 2 Go ile beşinci sırada yer almış.

İngiliz firmanın testleri sırasında uzmanlar teknik özellikleri incelerken, kullanıcılar da pratikte sistemlerin nasıl işlediğini test etmişler. Renault ve Audi’nin bilgi sistemleri en beğenilen, yaratıcı bulunan ve kullanması en kolay sistemler olarak belirlenmiş.  Özellikle Renault R-Link hem ses komutları alıyor olmasıyla hem de direksiyon üzerinden yönetilebilmesiyle toplam puanların %85’ini toplamış.

Audi’nin %78’i, Mercedes’in ise %75’i var. Opel bu iki markayı kullanıcı memnuniyetinde %73 ile takip etmiş.Toyota ve Citroen ise sırasıyla % 68 ve %54 puan almışlar.

Testin bize göre en önemli sonucu fiyat ile bilgi sistemlerinin kullanışlılığı arasında hiçbir bağlantı olmadığını da ortaya koymuş olması. En pahalı çözümlerden biri olan BMW ConnectedDrive, 6 markanın çözümleri arasında en son sırada yer almış. Ayrıca sürekli yenilenen akıllı telefon teknolojilerine hızla uyumlu hale getirilmeye çalışılan bilgi sistemleri bu hızları nedeniyle kullanışlılığı biraz geri plana atmak zorunda kalmışlar gibi gözüküyor.

Teste katılan kullanıcıların %60’ı en basit fonksiyonları ararken menüler arasında kaybolmuşlar. Yardım istemeden istedikleri sonuca ulaşabilenlerin yüzdesi yalnızca %40 olmuş.  Test edilen tüm sistemlerin şüphesiz kendilerine özgü ve ilginç özellikleri var ve her markanın çözümünün diğer markalara göre daha güçlü olduğu hizmetleri mevcut.  16 kullanıcının katıldığı çalışmanın tamamlanması 270 saat sürmüş.

 

Yasal Uyarı : Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Tasit.com'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan köşe yazısı/habere aktif link verilerek kullanılabilir.

Yeni eklenen ilanlar