Hizmet Teklifi AlAraç Sat

Hemen Sat

Tasit.com İş Ortaklarından
anında teklif al, aracını hemen
nakite çevir!

Hemen Sat

Ücretsiz İlan Ver

Hemen ilan ver, ilanın bir çok sitede
ücretsiz yayınlansın, milyonlarca kişiye
ulaşsın!

Ücretsiz İlan Ver

Hızlı İlan Ver

Sadece 3 adımda ilanını ver,
anında yayyınlansın!

Hızlı İlan Ver

Emin adımlarla ilerliyoruz

Mercedes-Benz Türk Direktörler Kurulu Başkanı Britta Seeger, 2015 yılını değerlendirdi ve markanın 2016 hedeflerini anlattı.

Mercedes-Benz Türk, 6 binden fazla çalışanıyla geçtiğimiz yıl 991 otobüs, 19.060 kamyon,8.440 hafif ticari araç ve 30.333 otomobil satışıyla toplamda 63.055 araç satışı gerçekleştirdi.

Mercedes Benz Türk otobüs kamyon hafif ticari ve otomobil satışları

Satışı gerçekleşen Mercedes otomobillerin 10.500 adedi Mercedes C Serisiolurken, otomobil satışlarının %87’si 1.6 litrelik araçlar oldu. 8.440 adetlik ticari araç satışlarının da 5.363 adedi Mercedes-Benz Sprinterolurken, 3.077 adedi ise Mercedes-Benz Vito oldu. Marka, ikinci el araç satışlarında da 4.298 adetle 2009’dan beri en yüksek satış adedine ulaştı.

2015, Mercedes-Benz Türk tarihinin en başarılı yılı oldu

“2015 zorlukların yılıydı. Geriye baktığımızda, bu zorlukların üstesinden geldiğimizi ve hedeflerimizi aştığımızı gururla görüyoruz. 2015, Mercedes-Benz Türk tarihinin en başarılı yılı oldu, en yüksek satış hacmimizi, en yüksek üretim adetlerimizi ve en fazla ihracatı gerçekleştirdik. Bu başarıya çalışanlarımızın ve yetkili bayilerimizin üstün katkıları sayesinde ulaştık.

Mercedes Benz Türk CEO Britta Seeger

Mercedes-Benz Türk Direktörler Kurulu Başkanı Britta Seeger

2015 yılının diğer önemli gelişmeleri, 80 Milyon Avro tutarındaki yatırımlarımız, Hoşdere Otobüs Fabrikamızın 20. yıldönümü ve Küresel IT Hizmet Merkezi’mizin açılışı oldu.

Kadın çalışanlarımızın sayısı yükseldi

Çalışan sayımız 2015 yılında %8 oranında artarak 6.000’in üzerine çıktı. Bu ciddi artış, özellikle Mercedes-Benz araçlarına olan talebi, üretim adetlerimizdeki yükselişi, inovasyon ve geleceğe yönelik yeni teknolojilerin geliştirilmesi amacıyla artırılan geliştirme çalışmalarımızı yansıtıyor. İş yaşamında kadınlara verdiğimiz önem sonucunda farklı kademelerde çalışan kadın sayısını artırmaya devam ettik. Bunun sonucunda beyaz yaka kadın çalışanlarımızın sayısı 2015’te bir önceki yıla oranla %10 yükseldi.

Türkiye’de topluma katkımızı 2015’te de artırmaya devam ettik ve kurumsal sosyal sorumluluk projelerimizi daha da geliştirdik. “Her Kızımız Bir Yıldız” projemizde mezun kız öğrencilerimizin sayısı 3.500’e yükselirken mevcut öğrenci sayımız 1.200 oldu. “MobileKids” trafik eğitim projemizde de sevindirici gelişmeler kaydettik. 2013 yılından bu yana trafik eğitimi alan 7-14 yaş grubu öğrenci sayısı 10.000’i aştı. “EML’miz Geleceğin Yıldızı” projemiz kapsamında ise 23 meslek lisesinde otomotiv laboratuvarı yenilendi. Bu sayıya 2016 yılında 6 okul daha ekleyeceğiz.”

2016’da Mercedes-Benz Türk

2016 yılı için de markanın hedeflerini Mercedes-Benz Türk Direktörler Kurulu Başkanı Britta Seeger şöyle ifade etti: “Tüm bu projelerimizi ve ulaştığımız sonuçları dikkate aldığımızda, 2015’in mükemmel bir yıl olduğunu rahatlıkla söyleyebiliyoruz. 2015 yılında elde ettiğimiz başarıyı, geleceğe yolculuğumuzda önemli bir kilometre taşı olarak görüyoruz.

2016, tüm ürün gruplarımızda yeni rekorlar getirecek yeni ürünlerin yılı olacak. Bu ürünlerimizle Türkiye pazarındaki konumumuzu daha da güçlendireceğiz. Özetle: Emin adımlarla ilerliyoruz.“

2016’da en yeni teknolojilerin yer aldığı yeni Mercedes-Benz E-Serisi’nin yansıra yeni Mercedes C-Coupé, SLC ve GLS satışa sunulacak. Ayrıca yeni Smart ForTwo ve Smart ForFour modelleri de Türkiye pazarına tanıtılacak.

Yasal Uyarı : Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Tasit.com'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan köşe yazısı/habere aktif link verilerek kullanılabilir.

Yeni eklenen ilanlar