Ekim 2016 tReport: Sıfır satışlarında yılın ilk artışı

Sıfır araç satışlarında Ekim ayında ciddi bir yükseliş yaşandı. Fakat yılın geneline baktığımızda satışlar geçen yıla göre yüzde 1 daha düşük.

Sıfır otomobil ve hafif ticari satışları Ekim ayında geçen yıla göre yüzde 29 artmış olmasına rağmen, 2016’nın 10 ayında toplam pazar yüzde 1 azaldı. Otomobil satışları bu yıl ilk kez toplamda yüzde 1 artışı yakalamışken, ticari araç pazarında yüzde 7’lik bir düşüş meydana geldi.

Yıl sonu yaklaşırken en çok satan otomobil markalarında Renault, Volkswagen ve Opel mücadelesi devam ediyor.

ocak ekim 2016 en çok satan araba markaları sıfır

Ocak- Ekim döneminde en çok satan sıfır arabalarda başı yine Fiat Egea çekti. Toyota Corolla ve Volkswagen Passat en çok satılan diğer sıfır otomobiller oldular.

ocak ekim 2016 en çok satan araba modelleri

Ekim ayı özelinde de Fiat Egea en çok satan araç oldu. Yeni Megane Sedan da listeye 6. sıradan giriş yaptı. Ticari araçlarda Totoya Hilux istikrarlı büyümesini sürdürüyor.

Ekim ayı en çok satan arabalar

Ekim ayında en çok satan Süper Mini, küçük sınıf, kompakt sınıf, büyük sınıf ve lüks otomobilleri de ayrıca model model çıkardık. Segmentlerine göre en çok satan otomobillerin tamamını tReport’ta inceleyebilirsiniz. İşte en çok satan kompakt sınıf otomobil modelleri:

en çok satan kompakt sınıf araçlar

Ekim ayına özel hazırlanmış olan tReport otomobil ve hafif ticari araç değerlendirmesi raporunun tamamını buradan inceleyebilirsiniz. İkinci el raporu için tıklayın.

Yasal Uyarı : Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Tasit.com'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan köşe yazısı/habere aktif link verilerek kullanılabilir.

Yeni eklenen ilanlar