Hizmet Teklifi AlAraç Sat

Hemen Sat

Tasit.com İş Ortaklarından
anında teklif al, aracını hemen
nakite çevir!

Hemen Sat

Ücretsiz İlan Ver

Hemen ilan ver, ilanın bir çok sitede
ücretsiz yayınlansın, milyonlarca kişiye
ulaşsın!

Ücretsiz İlan Ver

Hızlı İlan Ver

Sadece 3 adımda ilanını ver,
anında yayyınlansın!

Hızlı İlan Ver

Direksiyonsuz, kornasız ve el frensiz otomobiller

Elektrik elektronik mühendisleri enstitüsü geleceğin sürücüsüz otomobilleriyle ilgili bir araştırma yapmış. Aralarında araştırmacıların, akademisyenlerin, üniversite öğrencilerinin ve devlet yetkililerinin bulunduğu 200 kişi ile yapılan anket otomobilleri tanımlayan özelliklerin 20 yıl içinde yok olacağını gösteriyor.

Çalışmaya katılanlara gelecekteki seri üretim otomobillerden hangi standart aksamların kaldırılacağına inandıkları sorulmuş. Çoğu kişi dikiz aynası, korna ve el frenlerinin 2030 yılına kadar silineceğini söylerken, direksiyon gaz ve fren pedalının otomobillerden kaldırılışının ise 2035 yılını bulacağını eklemişler.

Sürücüsüz otomobil teknolojilerinin gelişmesiyle katılımcıların %75’inden fazlası Amerika’daki tüm eyaletlerin sürücüsüz sürüşe yasal olarak izin vereceğini düşünüyor.

Sürücüsüz otomobillerin önündeki en büyük 6 engel ise şu şekilde sıralanmış: yasal sorumluluk, politikacılar, tüketicilerin kabullenmeleri daha büyük sorunlar olarak görülürken maliyet, altyapı ve teknoloji daha küçük sıkıntılar olarak görülmüş.

Üreticiler sürücüsüz otomobili gerçeklik yapmak için zaten çok büyük adımlar attılar. Ayna yerine kamera kullanan modeller deneniyor ve Google kendisi bir sürücüsüz otomobil üretti. Nissan, Mercedes-Benz, Volvo sürücüsüz sürüşe özel önem veren ve denemeler yapan markalar arasında.

Yasal Uyarı : Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Tasit.com'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan köşe yazısı/habere aktif link verilerek kullanılabilir.

Yeni eklenen ilanlar