Çarpışma testini geçebilen ilk BMW modeli

2014 model BMW 2 Serisi, IIHS’nin çarpışma testlerinden çok yüksek puanlar aldı. BMW 2, IIHS’nin en güvenli oylarını bu yıl alan ilk BMW olmanın yanında, zorlu önden çarpma testlerinde kabul edilebilir veya iyi bir puan alan da ilk BMW modeli oldu.

BMW, 1 serisini 2014 model yılında 2 serisi olarak adlandırdı ve 2 serisi IIHS’nin çarpışma testlerinden oldukça yüksek puanlar aldı.

Önden çarpışma testinde videoda göreceğiniz gibi sürücünün alanı bir hayli korunuyor. Çarpışmada kullanılan mankende ciddi bir hasar olmadığını görüyoruz. Hava yastıkları da baş kısmını çok iyi bir şekilde koruyabiliyor.

Önden çarpma testleri 2012’den beri yapılıyor ve diğer testlere göre çok daha zorlu. Orta şiddetteki çarpışmaları geçen modellerin bile sadece%25’i bu testten geçebilmiş durumda. 2014 yılının kazananlarını daha önce duyurmuştuk.

IIHS, en güvenli otomobil+ ünvanını vermek için önden çarpışmalara özel bir önem vererek, mutlaka bunu önleyecek sistemlerin olmasını da şart koşuyor.  Bu sıralamaya giren otomobillerin önden çarpma testinin yanısıra enstitünün 4 testinden daha en az taban puan almaları gerekiyor.

Yasal Uyarı : Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Tasit.com'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan köşe yazısı/habere aktif link verilerek kullanılabilir.

Yeni eklenen ilanlar