BMW, Tarihinin En Yüksek Satışına Ulaştı

BMW, tarih boyunca yaptığı en yüksek Ağustos ayı satışını gerçekleştirdi ve tarihte ilk kez yılın ilk 8 ayında 1 milyonun üzerinde otomobil sattı.

BMW bu Ağustos ayında, Dünya çapında 139.648 otomobil sattı. Ağustos ayının otomobil satışları açısından özellikle Amerika’da son derece bereketli geçtiğinden “Amerika’da Japonların Zaferi” haberimizde bahsetmiştik. BMW’nin dünya genelindeki Ağustos ayı satışları, markanın tarihi boyunca tüm Ağustos ayı satışlarının en yüksek rakamı ve geçen yılın aynı dönemine göre de %14,8 daha yüksek.

BMW’nin Çin satışları, Amerika’yı geçti

2013 yılının başından beri satışı gerçekleşen BMW otomobil sayısı ise 1.246.528 adet.  BMW, tarihinde ilk kez yılın ilk 8 ayında 1 milyonu aşan bir satış rakamına ulaşıyor.  Frankfurt Otomobil Fuarı’nda konuşan yönetim kurulu üyesi Ian Robertson, özellikle yeni çıkardıkları BMW 4 Serisi coupé ve BMW X5 ile yıl sonuna doğru satışlara daha da fazla ivme kazandırmayı beklediklerini söylüyor.

MINI satışları da, geçen yılın ağustos ayına göre %10.6 artmış.  Bu yıl Ağustos ayında satılan 139.648 otomobilin 118.743’ü BMW,  20.653’ü ise MINI’lerden oluşuyor.

 

 

Yasal Uyarı : Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Tasit.com'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan köşe yazısı/habere aktif link verilerek kullanılabilir.

Yeni eklenen ilanlar