Bir kere Honda, Her zaman Honda

Tasit.com’da ziyaretçilerimize ikinci el araç alırken en önemli kriterlerin neler olduğunu sorduk.

Türkiye’de sahibinden ikinci el otomobil almak isteyen bir kişinin birinci önceliği FİYAT. Sonra sırasıyla kasa tipi, yakıt türü, yakıt tüketimi geliyor.

İlk kriterin fiyat olması gayet normal, çünkü özellikle sıfır otomobillere gelmiş olan ve dolayısıyla ikinci ele de yansıyacak olan zamlar ve vergilerle, otomobil sahibi olma maliyetleri ciddi anlamda yükselmiş durumda.

İkinci elde marka takıntısı yok

“Marka”nın sahibinden ikinci el araç satın alırken 5. sırada yer alıyor olması, marka bağlılığının ve sadakatinin de  ülkemizde geri planda kaldığının göstergesi.

Peki manzara böyleyken gerçekten markaya sadık otomobil kullanıcıları yok mu? Yani yıllardır belli bir markaya binen, satsa bile yeniden alıştığı, sevdiği ve güvendiği markanın üst modellerini tercih eden otomobilseverler elbette var.

Honda arabasını satan, yine bir Honda alıyor

Verilerimizi bu gözle değerlendirdiğimizde, en sadık müşterilerin Honda markasının müşterileri olduğunu gördük.  Son 5 yılda ikinci el Honda’larını satışa çıkaran Honda sahiplerinin %78’inin, araç satışı gerçekleştikten sonra ikinci el otomobil ararken yine Honda’yı tercih ettiklerini görüyoruz.

Bize de Hondaseverlerin sevdikleri bir sözü tekrarlamak düşüyor: “ Tüm bakışlar odaklanır onda, ne de olsa o bir Honda”

İkinci el satılık Honda fiyatlarını şimdi inceleyin

Yasal Uyarı : Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Tasit.com'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan köşe yazısı/habere aktif link verilerek kullanılabilir.

Yeni eklenen ilanlar