Hizmet Teklifi AlAraç Sat

Hemen Sat

Tasit.com İş Ortaklarından
anında teklif al, aracını hemen
nakite çevir!

Hemen Sat

Ücretsiz İlan Ver

Hemen ilan ver, ilanın bir çok sitede
ücretsiz yayınlansın, milyonlarca kişiye
ulaşsın!

Ücretsiz İlan Ver

Hızlı İlan Ver

Sadece 3 adımda ilanını ver,
anında yayyınlansın!

Hızlı İlan Ver

Benzin ve Elektrik 25 yıl daha bir arada olacak

Alman Aerospace Merkezi(DLR)’nin petrol endüstrisi adına yaptığı araştırma, bundan 25 yıl sonra otomobillerin şu anki emisyon değerlerinin yarısını üreteceğini söylüyor. Araştırma sonucuna göre gelecekte otomobiller elektrik, benzin ve dizelin yanı sıra artan bir oranda hidrojen ve gaz gücüyle de çalışıyor olacaklar. Emisyon azaltılırken, diğer masraflardan kaçmak mümkün olmayacak.

Emisyon şimdikinin yarısına düşecek

Gelecekteki otomobillerdeki güç dağılımının bu şekilde olmasının temel nedeni karbondioksit çıkışlarıyla ilgili yasal düzenlemeler ve çevreci politikalar. Bilim adamlarına göre şu anda Avrupa Birliğinin yasal sınırı olan kilometre başı 95 gram karbondioksit seviyesinin, 2030 larda 45-70 gr arasına çekileceği tahmin ediliyor. Bu da daha hafif malzemelerden üretilmiş, verimli ve yüksek kaliteli enerjiyle çalışan otomobillerin ihtiyaç olacağı anlamına geliyor.

Geleceğin otomobilleri hibrit olacak

Bu durumda en büyük pazar payı ilk etapta elektrikli ve benzinli motorları bir arada kullanan hibrid araçların olacak. Avrupa Birliği’nin emisyon düzenlemelerindeki kararlılığı ve artan talepleri elektrikli otomobillerin daha da artacağına işaret ediyor.

Yine de sadece elektrikle çalışan otomobillerin birçok tüketici grubunun ihtiyaçlarını karşılamadığı ve genelin kullanımı için pahalı kalacağı da tahminler arasında. 2040 yılında dahi yeni otomobillerin %85’inin hibrid otomobiller olacağı öngörülüyor.

Benzin elektrik birlikteliği en ekonomik seçenek

Yeni teknolojiler yakıt tasarrufu konusunda başarılılar fakat sahip olma maliyetleri yüksek. Araştırmanın sponsoru olan petrol endüstrisi için petrol ve türevi yakıtların bireysel kullanımda tercih edilmesi önem taşıyor.  Görünen o ki geleceğin otomobilleri benzin ve elektriğin akıllı birleşimiyle hareket ediyor olacaklar.  Ticari kullanım, havacılık ve nakliye sektörlerinde benzin önemini korumaya devam edecek.

 

 

Yasal Uyarı : Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Tasit.com'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan köşe yazısı/habere aktif link verilerek kullanılabilir.

Yeni eklenen ilanlar