Hizmet Teklifi AlAraç Sat

Hemen Sat

Tasit.com İş Ortaklarından
anında teklif al, aracını hemen
nakite çevir!

Hemen Sat

Ücretsiz İlan Ver

Hemen ilan ver, ilanın bir çok sitede
ücretsiz yayınlansın, milyonlarca kişiye
ulaşsın!

Ücretsiz İlan Ver

Hızlı İlan Ver

Sadece 3 adımda ilanını ver,
anında yayyınlansın!

Hızlı İlan Ver

Avrupa'da otomobil satışları düşüşteyken, en fazla artış Çin'de

LMC tarafından yayımlanan küresel verilere göre, 2012 yılı Nisan ayında 6,5 milyon adet olan dünya hafif araç pazarı yüzde 6,7 oranında arttı ve toplam talep 6,9 milyon adet düzeyinde gerçekleşti. 2009 küresel krizinin ardından artışın süreklilik kazandığı görülüyor. Bu süreklilikte de daha çok BRIC ülkelerinin önemli katkısı olduğu gözleniyor.

Nisan ayında tüm Dünya’da otomobil satışlarında bir artış gözlenirken, Doğu Avrupa’da %1,3’lük bir düşüş gerçekleşti. 2013 yılının Ocak-Nisan aralığına bakıldığında, tüm Dünya’da %3’lük bir artış olduğunu görüyoruz. 2012’nin aynı döneminde 26,9 milyon düzeyinde gerçekleşen satışlar bu yıl 27,7 milyon adede yükselmiş.

2013 yılında hafif ticari araç pazarında en fazla artışın yaşandığı ülke%14,4 ile Çin.  Çin’i, % 8,9 ile Brezilya-Arjantin ve %7,1 ile Amerika Birleşik Devletleri takip ediyor.

2013 yılında hafif ticari araç pazarından en fazla düşüşün yaşandığı ülke ise % 7,9 ile Japonya. Japonya’yı %6,9 ile Batı Avrupa ve %1,3 ile Doğu Avrupa takip ediyor.

 

Yasal Uyarı : Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Tasit.com'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan köşe yazısı/habere aktif link verilerek kullanılabilir.

ETİKETLER

Yeni eklenen ilanlar