Artık Kimse Standart Donanım Satın Almak İstemiyor

Otomobilinizi en hızlı şekilde satabilmek için ekstraları özellikle vurgulamanın öneminden daha önce “Aracınızı hızla satmak için nasıl ilan vermelisiniz?” adlı haberimizde bahsetmiştik. Son yapılan bir araştırma da bunu doğrular nitelikte. Otomobil alıcılarının yalnızca %8’i standart donanıma sahip araçları satın almak istediklerini söylemişler. Yeni yapılan bir anket otomobil almak isteyen kişilerin yaklaşımlarına dair detaylı bilgiler veriyor.

TNS’in yaptığı araştırmaya göre son dönemde otomobil satın alan kişilerin çok küçük bir kısmı standart donanım tercih etmiş. Ankete katılanların neredeyse üçte ikisi, ( %66’sı – 889 kişi-) araç satın almadan önce ekstraları dikkate aldıklarını söylemişler. Katılanların yalnızca %8’i hiçbir ekstra ile ilgilenmemiş ve direkt standart donanıma yönelmişler.

Her 5 alıcıdan 4’ü güvenlikle ilgili ekstralara yönelirken, konfor ekstralarını tercih edenlerin oranı ise %75 olmuş. Dekoratif ögeler ve yeni otomobilin dış ekipmanları ise katılımcıların %28’inin tercihi olmuş.

 

 

Yasal Uyarı : Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Tasit.com'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan köşe yazısı/habere aktif link verilerek kullanılabilir.

Yeni eklenen ilanlar