Hizmet Teklifi AlAraç Sat

Hemen Sat

Tasit.com İş Ortaklarından
anında teklif al, aracını hemen
nakite çevir!

Hemen Sat

Ücretsiz İlan Ver

Hemen ilan ver, ilanın bir çok sitede
ücretsiz yayınlansın, milyonlarca kişiye
ulaşsın!

Ücretsiz İlan Ver

Hızlı İlan Ver

Sadece 3 adımda ilanını ver,
anında yayyınlansın!

Hızlı İlan Ver

Araştırma ve Geliştirmeye Hangi Marka Ne Kadar Harcıyor?

Otomobillerin giderek daha da akıllı hale geldiği günümüzde, konu araştırma ve geliştirme harcamalarına gelince Dünya’nın en büyük fonu Volkswagen’de. Booz adlı araştırma firmasının açıklamasına göre Volkswagen’in 2012 ortalarından 2013’ün yarısına kadar ar-ge’ye harcadığı miktar tam 11.4 milyon dolar.

Listede ikinci sırada 10.4 milyon dolarla Koreli Samsung bulunuyor. Volkswagen’in yakın rakipleri olan Toyota ve General Motors, iş ar-ge harcamalarına gelince altıncı ve onbirinci sırada yer aldılar. Kıyaslamak için bir örnek gerekirse, ilaç devi Roche 10.2 milyon dolarla 3. sırada, teknoloji devleri Intel ve Microsoft 4. ve 5. sırada yer almışlar.

Peki Volkswagen bu araştırmaları hangi konularda yapmış olabilir? Yakıt ekonomisi, akıllı sürüş teknolojileri ve otomobillerin birbirleriyle iletişimi markanın başlıca araştırma alanları olmuş. Bu sonuçlara göre bu konulara bu denli büyük çapta araştırma bütçesi ayıran markanın gelecekteki otomobillerinin, birbirleriyle daha fazla iletişim kurabilen, daha fazla yakıt tasarrufu yapabilen  ve akıllı sürüş becerilerinin daha gelişkin modeller olmasını bekleyebiliriz.

 

Yasal Uyarı : Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Tasit.com'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan köşe yazısı/habere aktif link verilerek kullanılabilir.

Yeni eklenen ilanlar