Araştırma: Ülke gündemi araç alma satma kararınızı etkiledi mi?

Ülkemizin gündemindeki olaylar, otomotiv endüstrisini de yakından etkilemiş durumda. Geçen ay sıfır araç satışlarında %30’a yaklaşan bir düşüş yaşandı. Araç sahiplerine ülke gündemindeki son olayların araç satın alma veya arabalarını satma kararlarını nasıl etkilediklerini sorduk.

Araba almayı erteledik

Anketimize katılan 8.483 kişinin yarısından çoğu (yüzde 58,6), ülke gündemindeki olaylar nedeniyle araç almayı ertelediğini ifade ediyor.

Ülke gündemindeki son olaylar araç alma veya araç satma kararınızı etkiledi mi?

İkinci elde hareketlilik var, sıfır araç alanlar azınlıkta

Bu dönemde arabasını satanların oranı yüzde 19,2 olurken, 2.el araba alanların oranı yüzde 13,1 oldu. Araştırmaya katılan sürücülerin yüzde 7,1’i arabasını satmayı ertelediğini ifade ediyor.  Bu dönemde “Sıfır aldım” diyenlerin oranıysa sadece yüzde 1,9 oldu.,

Araştırmanın yer aldığı Ağustos 2016 tReport otomobil ve hafif ticari araç değerlendirmesi sıfır araçlar ve ikinci el araçlar olarak görüntüleyebilirsiniz.

Yasal Uyarı : Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Tasit.com'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan köşe yazısı/habere aktif link verilerek kullanılabilir.

Yeni eklenen ilanlar