Hizmet Teklifi AlAraç Sat

Hemen Sat

Tasit.com İş Ortaklarından
anında teklif al, aracını hemen
nakite çevir!

Hemen Sat

Ücretsiz İlan Ver

Hemen ilan ver, ilanın bir çok sitede
ücretsiz yayınlansın, milyonlarca kişiye
ulaşsın!

Ücretsiz İlan Ver

Hızlı İlan Ver

Sadece 3 adımda ilanını ver,
anında yayyınlansın!

Hızlı İlan Ver

Araştırma: Sıfır araba alımında yetkili bayiyi neye göre seçiyorsunuz?

Sıfır araba alırken, arabayı almak isteyenlerin yetkili bayiyi neye göre seçtiklerini ziyaretçilerimize sorduk. Tasit.com’da bugüne kadar gerçekleşen en yüksek katılımın olduğu ankete 14.559 kişi katıldı.

Yetkili bayi kampanyaları takip ediliyor

Sıfır araç almayı düşünen alıcılar sadece araba markalarının sıfır araba kampanyalarını değil, yetkili satıcıların kendi kampanyalarını da ilgiyle takip ediyor.

Ankete katılan kişiler arasından 4.045 kişi, yani katılımcıların %27,8’i  sıfır araba alımında yetkili bayi tercihini “Kampanya veya etkinliği dikkatini çeken bayi” den yana kullanmış.

Sıfır araç alırken yetkili bayiyi neye göre seçiyorsunuz?

Sıfır araç alırken yetkili bayiyi neye göre seçiyorsunuz?

Yetkili bayi etkinlik ve kampanyalarından sonra, sıfır araba alımında bayi tercihini etkileyen ikinci en önemli unsur “Yetkili bayinin konumu“. Ankete katılanların %24,9’u, bulundukları bölgedeki bayileri tercih edeceklerini söylediler.

Yetkili bayi tercihini belirleyen diğer bir unsur da “Tanıdık veya tanıdık tavsiyesi”. Katılımcıların %18’i bayi seçerken etrafın önerilerine önem veriyor.

Yetkili bayi e-postaları tercihi belirlemede listenin en sonunda

Yetkili bayilerin kampanyaları ve etkinliklerinden e-posta yoluyla haberdar olunmak ise tercih nedeni değil. Sıfır araç alımında yetkili bayi tercihinde, araştırmamıza katılan potansiyel araba alıcılarının sadece %2,3’ü “E-postaları bana ulaşan bayi” yanıtını verdi.

Anketin yer aldığı Haziran 2016 tReport otomobil ve hafif ticari araç değerlendirmesi raporunun tamamını buradan inceleyebilirsiniz:

Yasal Uyarı : Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Tasit.com'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan köşe yazısı/habere aktif link verilerek kullanılabilir.

Yeni eklenen ilanlar