Hizmet Teklifi AlAraç Sat

Hemen Sat

Tasit.com İş Ortaklarından
anında teklif al, aracını hemen
nakite çevir!

Hemen Sat

Ücretsiz İlan Ver

Hemen ilan ver, ilanın bir çok sitede
ücretsiz yayınlansın, milyonlarca kişiye
ulaşsın!

Ücretsiz İlan Ver

Hızlı İlan Ver

Sadece 3 adımda ilanını ver,
anında yayyınlansın!

Hızlı İlan Ver

Araştırma: Otomobil alırken en büyük pişmanlığınız hangisi oldu?

Tasit.com’da Mayıs ayında kullanıcılarımıza ikinci el bir otomobil alırken en büyük pişmanlıklarının neler olduğunu sorduk. Bugüne kadar yaptığımız anketler arasında en yüksek katılımla gerçekleşen araştırmamızın sonuçları düşündürücü.

En büyük pişmanlık “aracı iyi araştırmamak”

Araştırmamızın sonucuna göre otomobil müşterilerinin araç satın alma sonrasında yaşadığı en büyük pişmanlık yüzde 26,2 ile “Otomobili yeterince araştırmamak” oldu.

Anketimize katılan 8.524 kişi, araç satın alma sonrası yaşadıkları en büyük pişmanlıkları şöyle sıraladılar. Yüzde 19,1 “Çok fazla değer kaybeden bir otomobil almak” derken, yüzde 17,8’i güvenilmez bir alıcıdan araç satın aldığı için pişman. Yanlış otomobili satın aldığını düşünenlerin oranı da %8,7 ile hiç de az değil.

2.el otomobil garantisi ne işe yarıyor?

2.el araba alırken, ikinci el otomobil garantisi almadığı için pişman olanların oranı ise yüzde 10 oldu. İkinci el otomobil garantisi nedir ve neleri kapsar derseniz, tıpkı bir özel sağlık sigortası gibi aracınızı olabilecek arızalara karşı koruma altına alıyor.

Anketin yer aldığı tReport otomobil ve hafif ticari araç değerlendirmesi raporunun tamamını buradan inceleyebilirsiniz:

Yasal Uyarı : Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Tasit.com'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan köşe yazısı/habere aktif link verilerek kullanılabilir.

Yeni eklenen ilanlar