Hizmet Teklifi AlAraç Sat

Hemen Sat

Tasit.com İş Ortaklarından
anında teklif al, aracını hemen
nakite çevir!

Hemen Sat

Ücretsiz İlan Ver

Hemen ilan ver, ilanın bir çok sitede
ücretsiz yayınlansın, milyonlarca kişiye
ulaşsın!

Ücretsiz İlan Ver

Hızlı İlan Ver

Sadece 3 adımda ilanını ver,
anında yayyınlansın!

Hızlı İlan Ver

Araştırma: Kazaya karışmış bir aracı alır mıydınız?

Sıfır otomobillere vergi zammının konuşulduğu bu dönem, hala 30 bin lira ve altına alınabilen dizel arabalar mevcut ve büyük rağbet görüyorlar. Peki ya kazalı araçlar?

Araba almayı düşünenlere “Kazaya karışmış bir aracı alır mıydınız?” diye sorduk. Kazalı araçlara ilginin hiç de az olmadığı ortaya çıktı. Anketimize katılanların sadece yüzde 19’u kazalı bir aracı asla almayacağını belirtti.

Kazalı araçların satılma şansı duruma göre değişiyor

kazaya karışmış bir aracı alır mıyıdınız

Kazalı bir aracı satın alabileceğini söyleyenlerin en büyük endişesi hasar durumu. Anketimize katılan 5.911 kişinin yüzde 40’ı kazalı aracı hasar durumuna göre almayı düşünebileceğini, yüzde 30’u ise nasıl bir kaza olduğuna göre karar vereceğini söylüyor.

Kazalı araçları yeniden satmak için almayı düşünenlerin oranı ise sadece yüzde 0,6 oldu. Araştırma gösteriyor ki çok ağır ve kritik bir kaza yapmadıysanız aracınızın ikinci elde satılabilme oranı oldukça yüksek .

Araştırmanın yer aldığı Ekim 2016 tReport otomobil ve hafif ticari araç değerlendirmesi sıfır araçlar ve ikinci el araçlar olarak görüntüleyebilirsiniz.

Yasal Uyarı : Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Tasit.com'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan köşe yazısı/habere aktif link verilerek kullanılabilir.

Yeni eklenen ilanlar